Syn legendárnych punkáčov spálil pamiatky za milióny libier: Pozrite sa o čo mu išlo

Youtube

#Punk je mŕtvy. Alebo nie je? Ťažko povedať, čo mal na mysli Joe Corré, zakladateľ značky sexi bielizne Agent Provocateur, inak syn módnej návrhárky Vivienne Westwood a manažéra legendárnej punkovej skupiny Sex Pistols Malcolma McLarena. Cez víkend totiž v Londýne spálil punkové „pamiatky“, ktoré by za normálnych okolnosti určite skončili v nejakom múzeu. Corré sa tým rozhodol protestovať proti tomu, že sa punk stal nostalgickou záležitosťou.

Corrého rozzúrilo najmä to, že sú v Británii naplánované rôzne akcie, ktoré majú oslavovať 40. výročie vydania singlu Sex Pistols – Anarchy in the UK, ktorý predznamenal nástup celého punkového hnutia a jeho následnú komercionalizáciu. Na protest tak zničil svoju kolekciu punkových pamiatok v hodnote približne 5 miliónov libier, čo je 5,8 milióna eur. Z jednej strany punkové gesto, z druhej, nebolo by lepšie radšej venovať tie peniaze nejakej charite?

Anarchy in The UK je legendárnym singlom, ktorý sa mal stať jednotkou v britskej hitparáde, no zásahom „zhora“ bol stiahnutý z predaja, keďže establišmentu sa nepáčilo, že podkopáva autority britského kráľovstva. Bola to skladba, ktorá naštartovala krátku éru chaosu, keď sa špinaví punkáči stali známi a pohoršovali celú spoločnosť.

Odporúčame