Sú nádherné, jedinečné a svet by bez nich neexistoval: Oslávte MDŽ hudbou o ženách

pixabay.com

#Už tradične patrí 8. marec nežnému pohlaviu a oslavuje sa Medzinárodný deň žien. Svoje drahé polovičky si môžete uctiť nielen pekným slovom, kvetmi či vyznaním, ale i hudbou.

Hudobný svet je obrovský a vybrať to najlepšie o ženách dá skutočne zabrať. Na základe toho sme si pred rebríčkom  stanovili kritéria výberu. V prvom rade musí pieseň jasne ospevovať ženu. Pozrite sa na to najlepšie, čo je vhodné pustiť svojej polovičke k MDŽ. Veríme, že vám tieto piesne spríjemnia náladu a i vďaka nim si uvedomíte, aké sú ženy krásne, nežné a nenahraditeľné stvorenia.

PS: Muži! Na kvet, čokoládu či inú malú pozornosť nezabudnite aj tak, ženy si to v tento deň špeciálne zaslúžia.

1. Roy Orbinson – Oh, Pretty Woman

Pieseň, ktorá sa neodmysliteľne viaže s obľúbeným filmom Pretty Woman. V ňom zažiarila Julia Roberts a Richard Gere. Mimochodom, vedeli ste, že vlastnú verziu tejto známej skladby naspieval aj Karel Gott?

2. Elán – Kočka

Ako by ste opísali svoju ženskú múzu? Básnik by povedal, že máš oči ako súmrak nad milovaným mestom… Si kočka, si kočka, si kočka! Ó áno, Elánisti vedia, ako zalichotiť dámam.

3. John Lennon – Woman

Už samotný názov napovedá o čom spieval uznávaný britský spevák. Aj keď bol John Lennon ženatý, stačila mu jediná návšteva výstavy umelkyne Yoko Ono, aby pochopil, že bez nej už viac nechce žiť. S vtedajšou manželkou sa rozviedol a s Yoko začali tvoriť nerozlučiteľný pár.

4. Robbie Williams – She’s The One

Odveký milovník krásnych žien Robbie Williams si jeho baladou získal srdcia asi väčšiny žien po svete. Keď v roku 1998 naspieval She’s The One, možno ani netušil, aký úspech s ňou zožne. S piesňou získal ocenenie britský singel roka a vďaka videoklipu aj cenu britský videoklip roka 2000.

5. Tom Jones, Mousse T. – Sexbomb

Každá žena sa potrebuje cítiť krásna, obdivovaná a sexy. Práve to posledné skloňuje vo svojej piesni Sexbomb Tom Jones. Táto pesnička má náboj, ktorý je škoda nevyužiť. Páni, zoberte do náručia svoju milú a zatancujte si s ňou na túto horúcu pesničku!

6. Shania Twain – Man! I Feel Like A Woman

Ženy, nemáte momentálne žiadneho partnera po boku? To absolútne nevadí! Žena je predsa krásna, nezávislá a dokáže všetko, čo si zmyslí aj bez mužskej pomoci. Skvelú pieseň pre ženy naspievala aj kanadská speváčka Shania Twain. Pieseň Man! I feel like Woman vyšla na jej treťom štúdiovom albume v roku 1999.

7. Majk Spirit – Ženy treba ľúbiť

Ženy treba ľúbiť, pretože si to zaslúžia. Žena ako taká bola múzou aj pre rapera Majka Spirita. Aj vďaka tomu dokázal, že rap nie je iba o tom, ako sa niekto dostal zdola hore, o luxusných veciach či nadávkach. I raper môže byť romantický a Spirit s touto skladbou zabodoval na plnej čiare.

8. The Platters – Only You

Zahrajte to na klasika, s touto piesňou nič nepokazíte, práve naopak. Komu by sa predsa nepáčil text „Jedine ty môžeš napraviť tento svet. Jedine ty môžeš rozjasniť tmu. Jedine ty a len ty ma dokážeš vzrušiť tak, ako to vieš. A naplniť moje srdce láskou…“ ?

9. Ed Sheeran – Perfect

Ed Sheeran je fenomén, ktorý z každého songu urobí hit. Inak tomu nebolo ani pri pesničke Perfect. „Našiel som ženu, silnejšiu, než kohokoľvek, koho poznám,“ spieva obľúbený spevák. Verte nám, pri tejto piesni nezostane žiadne ženské srdce chladné.

10. Rybičky48 – Ženy

Česká pop-punková skupina Rybičky48, ktorá bola založená v roku 2002, si tiež uctila to krajšie pohlavie. Žiadny presladený emocionálny song, ale nádherný text s tou správnou hudbou.

11. Kesha – Woman

A na záver, pieseň z úplne iného súdka a žánru. Ženy sa bijú o rovnocennosť s mužmi, v práci častokrát napredujú rýchlejšie ako chlapi a koniec koncov…ženy si svoju silu uvedomujú. Zrejme takto nejako to poňala i Kesha v nasledujúcom songu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií