To musíš vidieť: Takmer štyridsaťkilový maxipes Murphy ešte stále rastie

štyridsaťkilový maxipes Murphy

S veľkým psom nemusí prichádzať aj viac radosti (Zdroj: Flickr/Michael Salazar)

#Prichádza s väčším psom aj viac starostí? Nad touto otázkou sa zrejme často nezamýšľaš, no Jade Stuart by možno poznala odpoveď. Spolu s manželom Alexom si svojho štvornohého miláčika adoptovali, keď mal osem týždňov. Už vtedy vážil osem kilogramov a to bol len začiatok.

Nemá ani rok

Keďže Murphy je krížencom dvoch veľkých plemien, jeho novým majiteľom bolo už od začiatku jasné, do čoho idú. Hoci má len jedenásť mesiacov, váži už takmer štyridsať kíl.

„Jeho otec je takmer sedemdesiatkilový pyrenejský horský pes a matka je päťdesiatkilová fenka anatolského ovčiarskeho psa. Predpokladáme, že Murphyho veľkosť bude v dospelosti niečo medzi tým,“ povedala Jade pre Mirror.

Manželia majú okrem psa aj dve deti, päťročného syna a štvorročnú dcéru. Jade svoj život s Murphym a deťmi približuje svojim fanúšikom vo videách na TikToku. Jej sledovateľov udivuje nielen Murphyho veľký vzrast, ale aj to, ako s deťmi vychádza.

@jaderly_

He just keeps growing. 🙃 #puppyglowup #puppyglowupchallenge #puppyglowups #puppytok #dogwalk #brotherdog #dawgtok #doggotok #growuptogether

♬ Break My Stride – Chateau Pop

Pokojný, hladný a lenivý

„Je obrovský, huňatý, tvrdohlavý a väčšinou lenivý,“ opisuje Murphyho Jade. „Stáva sa, že ľudia sú šokovaní tým, aký je veľký, ale aj tým, aký je pokojný. Navyše si rozumie aj s deťmi. Všetci traja zvyknú behať po dome a naháňať sa, deti sú z neho vo vytržení. Je ako naše tretie dieťa.“

Na štvornohého člena rodiny nešetrí slovami chvály, no tiež priznáva, že Murphy má aj svoje zlozvyky.

 „Niekedy sa dostane aj do problémov. V poslednom čase si napríklad navykol ničiť svoje hračky a naše topánky!“

Život s Murphym teda nie je len o zábave. Dá sa predpokladať, že takýto veľký pes má aj poriadny apetít a jeho huňatá srsť si vyžaduje pravidelné vyčesávanie, uvádza portál Pets Radar. Murphy je však plnohodnotnou súčasťou rodiny, a Stuartovci by ho nedali za nič. Ak si niekedy v budúcnosti budeš chcieť aj ty zadovážiť podobné osemkilové šteňa, určite si zadováž aj poriadnu dávku krmiva. Kefy na vyčesávanie  srsti sa ti tiež môžu hodiť.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, mirror.co.uk, petsradar.com
Odporúčame