Najväčšie výhody, ktoré máme oproti našim rodičom: Čo všetko nám môžu závidieť?

Zdroj: Unsplash

Zdroj: Unsplash

#17. november je nielen Dňom boja za slobodu a demokraciu, ale aj Medzinárodným dňom študentov. Aj tvoji rodičia spomínajú na svoje študentské roky a často ti pripomenú klasické slovné spojenie „za našich čias“? Dáme ti radu – nemaj im to vôbec za zlé. V mnohých veciach to máš v súčasnosti naozaj oveľa ľahšie ako oni. Presvedčia ťa nasledujúce príklady.

Komunikácia je oveľa ľahšia

Rodičia by mohli oponovať, že sociálne siete majú aj plno nevýhod – napríklad, že na nich tráviš až príliš veľa času, alebo sa ich vplyvom ľudia medzi sebou prestávajú naživo rozprávať. Ak si však trebárs ďaleko od domu a využívaš ich s mierou, ide o skvelú vec. Môžeš si predsa hoci aj každý deň napísať alebo pokecať s ľuďmi vzdialenými stovky kilometrov. Navyše, nemusíš čakať dlhé dni či týždne na odpoveď, ako to bolo v prípade našich rodičov, keď niekomu poslali list.

Koniec s haldami papiera

S modernými technológiami súvisí aj druhý bod. Zabudol si na zajtrajší test a nemáš k nemu poznámky? Žiadny problém, napíš dobrému spolužiakovi, ktorý ti podklady rýchlo oskenuje, prípadne rovno odfotí mobilom. O pár minút máš všetko potrebné, aby si sa mohol začať učiť. Nehovoriac o tom, že už nepotrebuješ kopy zbytočného papiera – môžeš mať kompletné materiály na štúdium v digitálnej podobe vo svojom notebooku.

Zdroj. Unsplash
Zdroj. Unsplash

Do banky nechodíš – máš ju v mobile

Potrebuješ zaplatiť internát, alebo si len vybrať peniaze z účtu? Stačí, ak nájdeš bankomat, alebo na platbu využiješ mobil. Platenie šekov na pošte, šetrenie na vkladnú knižku a podobné „vychytávky“ sú dávno zabudnuté. Ty môžeš mať v 365.bank účet úplne zadarmo vo svojom mobile – založíš si ho pár klikmi v appke, pričom nemusíš nikde chodiť a nepotrebuješ ani potvrdenie o návšteve školy. A ak nahovoríš aj kamoša, dostanete obaja po 10 eur. Chceš ušetriť peniaze svojim rodičom? Tak im povedz, že účet zadarmo môžu mať aj oni! A to navždy. Ročne im ušetríš slušnú sumu, o ktorú môžu napríklad zvýšiť tvoje vreckové.

Oni museli ísť do knižnice, ty máš internet

Pozná to každý študent. Dostaneš niečo pripraviť v rámci školského projektu a potrebuješ odbornú literatúru alebo konkrétne informácie. Ruku na srdce, ideš do knižnice? Asi iba výnimočne. Dnes totiž všetko pohodlne hľadáš na internete. Nie vždy síce nájdeš všetko, čo potrebuješ, ale aj tak to máš výrazne uľahčené. Tvoji rodičia takúto vymoženosť nemali a študijné materiály si museli prácne hľadať práve v knižnici. Celkovo máš vzdelávanie oveľa jednoduchšie, tak to naplno využi.

Zdroj foto: Unsplash
Zdroj foto: Unsplash

Cestuješ, kam chceš

Letná brigáda spojená s cestovaním po USA, návšteva najrôznejších európskych miest vďaka lacným letenkám – to je dnes už bežná vec. Ale v minulosti boli tvoji rodičia radi, ak sa dostali na výlet aspoň do Viedne či Budapešti. Na nejaké zámorské tripy či cestovanie po celej Európe mohli sotva pomyslieť. Aj preto si váž, akú slobodu máš v súčasnosti. Stačí ukázať na hocijaké miesto na mape, a zajtra tam môžeš byť, niekde pritom ani nepotrebuješ cestovný pas.

Bonusová výhoda – si oslobodený od špeciálnej dane

Teraz nebudeme žartovať. Možno si o tom nepočul, ale ak sa tvoji rodičia nezosobášili skôr, než prekročili vek 25 rokov, museli platiť tzv. staromládeneckú daň. Dnes nám tento termín nič nehovorí, no predstav si, že by si musel platiť za to, že sa ti ešte nechce ženiť či vydávať, alebo si len nenašiel toho správneho partnera. Aktuálne nie je ničím zvláštnym ani svadba po tridsiatke. Jednoducho, od čias našich rodičov sa inak vyvíjajú aj partnerské vzťahy.

Zdroj: Unsplash
Zdroj: Unsplash

Tip na záver: Získaj účet zadarmo a ešte si aj zarob!

Moderná doba so sebou prináša aj moderné možnosti v bankovníctve. Svoju banku môžeš mať teraz priamo vo svojom mobile. Načo by si navyše platil za niečo, za čo nemusíš. V jedinej ozajstnej digitálnej a bezpapierovej banke 365.bank dostaneš účet zadarmo, a ak sem pozveš aj svojho kamoša, spolužiaka či známeho, ty aj on získate každý po 10 eur. Takto si môžeš zarobiť nielen na výlet s priateľmi, nový mobil, letenku, ale aj na hocičo iné. A platiť zaň nemusíš, ani keď už nebudeš študentom, v 365.bank je totiž účet zadarmo pre všetkých, bez výnimky, bez splnenia pravidiel. Nezabudni o tom teda povedať aj svojim rodičom.

Chcem mať účet zadarmo

Advertoriál pripravený v spolupráci s 365.bank

Odporúčame