Študenti po celom svete sa spojili a vykašľali sa na školu: Dôvod je úžasný

Petícia Za klímu, za budúcnosť mladých oslovila.

Petícia Za klímu, za budúcnosť vzbudila pozornosť, prezidentky, influencerov a desiatok tisíc Slovákov (Zdroj: unsplash.com)

#Záškoláctvo, respektíve občasné vynechanie vyučovania patrí asi k životu nejedného študenta a rozhodne si to mnohí aj vyskúšali. Včera však nastalo v školách hromadné prázdno. Uskutočnil sa Svetový štrajk za budúcnosť klímy a zo Slovenska sa zapojili sa Košice, Liptovský Mikuláš, Žilina a Bratislava.

Mladí ľudia po celom svete sa spojili v rámci výzvy, ktorá sa zameriava na klimatické zmeny. Aj tí slovenskí vyšli do ulíc, aby vyjadrili svoj názor. Študenti nechcú tolerovať znečisťovanie životného prostredia a klimatickú krízu vnímajú naplno. Neustále zvyšujúci sa podiel smogu v ovzduší, plasty všade kam sa pozrieme, či stále viac a viac vyrúbané lesy sú len zlomkom z toho, čo sa deje v súvislosti so životným prostredím na tejto planéte.

Túto tému otvorila iba 16-ročná Švédka Greta Thunbeg, ktorá dlhodobo nechodí piatky do školy kvôli tomu, že rieši životné prostredie. Za svoju snahu je dokonca nominovaná na Nobelovu cenu.

 

Odporúčame