Prežil vážnu krízu, dnes je opäť na vrchole: Slováci najviac milujú Netflix

V roku 2023 sa najväčšej obľube medzi Slovákmi tešil streamovací gigant Netflix (Unsplash/Glenn Carstens-Peters)

#Hoci si dnes aj u nás môžeme vyberať z viacerých dostupných streamovacích služieb, v pomyselnom rebríčku popularity by sme očakávali len zopár mien. JustWatch nedávno prišli s výsledkami zaujímavého výskumu. Z analyzovaných dát vyplynulo, že najobľúbenejšou streamovacou službou Slovákov za minulý rok bol Netflix. 

Po kríze opäť na vrchole

Streamovací gigant Netflix sa u nás dostal na úplný vrchol obľúbenosti. Vplyv na tento výkon mala zrejme vyvážená kombinácia výšky predplatného a ponuky produktov. Knižnica spoločnosti je skutočne bohatá, a hoci kvalitatívne nie sú všetky filmy na tej istej úrovni, každý mesiac nájdeš na Netflixe toľko nového obsahu, že o výber toho najvhodnejšieho by sa naozaj nemal strachovať.

Práve vďaka tejto službe si môžeš pozrieť aj domáce filmové hity ako Invalid a Slúžka. Obľúbenosť si u Slovákov získala aj vďaka priehľadnému prostrediu, v ktorom sa pri výbere filmu či seriálu predplatiteľ bude pohybovať.

Netflix sa dostal na vrchol obľúbenosti, naopak najmenej predplatiteľov mal počas minulého roku AppleTV+ (Zdroj: JustWatch)

Hneď za Netflixom sa umiestnil Amazon Prime Video. Hoci databáza produktov tejto služby je relatívne obmedzená a jej plnohodnotné využitie ocenia hlavne anglicky zdatní diváci, Amazon Prime Video s náskokom predbehlo Disney+ a markizácke Voyo.

HBO Max je najstaršou streamovacou službou dostupnou na Slovensku. Na jar tohto roku by však mala skončiť a nahradiť by ju mala platforma Max. Okrem starej ponuky HBO Max tiež ponúkne obsah Discovery+ a aj športové prenosy.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, justwatch.com, fontech.startitup.sk
Odporúčame