Stravovacie návyky, ktoré vás spravia silným, svalnatým a namakaným!

#Chceli by ste nabrať svalovú hmotu, zhodiť tuk a vyzerať dobre. Pojedanie rôznych doplnkov stravy a lá gainer a podobne vám veľmi nevoňajú? Práve pre vás prinášame niekoľko stravovacích návykov, vďaka ktorým bude vaše telo v top forme. Najväčšou výhrou pre vás určite bude pocit, že ste to dokázali aj bez rôznych vylepšovákov.

Doprajte si aj päť, šesť jedál denne, každé 2-3 hodiny

Pokiaľ si jedlo rozložíte na celý deň a popritom si zašportujete, výsledky sa dostavia aj pri minimálnom cvičení. Ak chcete naozaj na svojom tele zamakať a vidieť zmenu, takýto food time management je alfou omegou v dosahovaní želaných výsledkov.

pexels.com
pexels.com

Pite mlieko, je super

pexels.com
pexels.com

Niektorí mlieko odsudzujú, ale chlapom z neho rastú svaly! Zabudnite na polotučné mlieka, ktoré chutia ako voda a skamaráťte sa s plnotučným, ideálne čerstvým mliekom. Mlieko obsahuje 20 % srvátky a 80 % kazeínu, ktorý telo spracúva pomalšie. Skúste vypiť aspoň tri poháre mlieka a doplniť ho o výrobky ako kravské ghee alebo čerstvý syr paneer pôvodom z Ázie. Malý prenosný smoothie maker je v tomto prípade veľmi užitočným pomocníkom.

Kaloricky bohaté jedlá sú ideálne

Nie, naozaj to neznamená „BigMac náš každodenný daj nám dnes“ ani „Prokletě dobré kuře“ po ceste do práce a z práce, si „dám len malý kebab do ruky“. Skutočným pokladom je domáce arašidové alebo kešu maslo, či zmes zmes sušeného ovocia s týmito skvelými orieškami. Strava doplnená o celozrnné pečivo, cestoviny či rybí olej spestrí váš denný jedálniček. A nezabudnite na mäso, najmä kuracie a morčacie.

Vyhýbajte sa sladkostiam

Toto je trochu iná káva. Bez cukru, samozrejme. Jedno užitočné pravidlo však platí aj tu: Keď sladké, tak pred cvičením. Konzumácia koláčov po športe je kontraproduktívna. Užívanie doplnkov výživy sa vyplatí až vtedy, pokiaľ makáte v posilke dennodenne a naozaj tvrdo. Inak skončíte ako kyprý balón.

pexels.com
pexels.com

Zdroj: mensxp.com

Odporúčame