Strapo sa pustil do Rytmusa. Porovnáva ho s Harabinom. Vzniká na slovenskej scéne nový beef?

Na slovenskej (a prakticky aj českej) rapovej scéne bolo dlhší čas akési ticho. Ticho, čo sa týka beefov medzi jednotlivými interpretmi. Teraz môžeme konštatovať, že to bolo ticho pred búrkou, pretože ako sa ukazuje, pomyselný pokoj zbraniam je veľmi krehký. Aktuálne vlnu diskusie rozvíril Strapo, ktorý je známy tým, že si neberie servítku pred ústa pred nikým a ničím. Kto sa stal terčom jeho odkazu? Nikto iný ako Rytmus. Ktovie, či z toho vzniká výraznejší beef alebo išlo o pomyselnú lastovičku, ktorá nerobí leto. 

Nebudeme si klamať, fanúšikovia majú podobné momenty radi. Keď sa jeden z rapperov pustí do druhého, respektíve keď mu niečo jemne vytkne a následne je očakávaná reakcia. V histórii slovenského rapu sme v uplynulých rokoch (či dekádach) boli svedkami viacerých dissov a beefov, ktoré niekedy nabrali vyslovene legendárne kontúry. Sami sme zvedaví, či v tomto konkrétnom prípade vznikne niečo väčšie alebo sa bude jednať o ojedinelú poznámku, ktorá v konečnom dôsledku ostane bez povšimnutia. Reálne sú aktuálne obe možnosti.

O čo konkrétne ide? Strapo sa na prostredníctvom príbehu na svojom profile na sociálnej sieti Instagram vyjadril k reportáži so slovenským sudcom a bývalým politikom Štefanom Harabinom. Jedná sa o video, z ktorého sa chcene-nechcene stal virál a v podstate ide o to, že Štefan Harabin vysvetľuje médiám, prečo policajti pochybili v tom, že ho začali hľadať, keď na nich nereagoval. Nejdeme sa v tom špárať, nie sme politickí analytici (teda, k čomu by bolo dobré, aby sme to tu na atómy rozpitvali?), necháme každého jedného z vás, aby si urobil na toto video svoj názor.

Ide ale o to, že Strapo, ktorému téma politiky nie je cudzia, napísal, že: „Števo ide bomby. Nemôžem si pomôcť, ale silno mi to pripomína „hlavne, že kefka“ obhajobu, a.k.a., neriešim politiku, lebo to som nestihol naštudovať a vykopírovať. Takže, to sa nehrám,…“ 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo najdrahšie priniesol Rytmus do Second Marketu? (VIDEO)

Reklamu na kefku robil Rytmus. O tom, že k politike sa nevyjadruje, pretože túto problematiku nemá dostatočne naštudovanú, sa vyjadroval v jednom z nedávnych rozhovorov Rytmus. Takže, nemusíme sa tváriť, že nevieme, na koho Strapo v tomto konkrétnom momente poukazoval. Poukazoval na Rytmusa a na jeho nie tak dávne aktivity. Reakcia doposiaľ neprišla a ktovie, či vôbec príde, ale táto IG story je dôkazom toho, že môže byť na slovenskej rapovej scéne pokoj, ale keď sa niekomu niečo na niekom nepáči, tak to jednoducho povie.

Strapa chalani z Kontrafaktu pravdepodobne nemajú príliš v láske. Uvedomme si totiž, že to nie je tak dávno, čo kritizoval otvoreným spôsobom aj ďalšieho člena KF. Vtedy išlo o Ega. Strapo sa zapojil do situácie, v ktorej sa Ego pustil do jeho kolegu a dobrého kamaráta Bitmana. Vtedy o ňom Egáč hovoril ako o človeku, ktorý využíva moderné technické prvky, aby si zrýchľoval svoj rap.

Strapo sa do celej záležitosti zapojil a bolo z toho pomerne veľké haló. Na priam ikonickú vetu I am not impreST si priaznivci slovenského rapu pamätajú podľa všetkého dodnes. A ak by ste chceli ďalšie zaujímavé odkazy na rôznych ľudí zo strany Strapa, tak si vypočujte jeho naplnenie výzvy HOT16challenge. Tam to poriadne, ako zvykne on sám hovoriť, štípalo.

Ak bude celá situácia nejakým spôsobom pokračovať, určite vás o tom budeme informovať, môže sa to vyvinúť zaujímavo. Dodajme, že k  spomínanej story Strapo zverejnil skladbu Busta Rhymes – Break Ya Neck.

Foto: Strapo, profil na Instagrame Strapo

Odporúčame