Štartuje šiesta sezóna UniCupu: Ktoré z tímov postúpia a aké hry sa budú hrať?

Zdroj: UniCup

Zdroj: UniCup

#Šiesta sezóna UniCupu štartuje a po druhýkrát na nás čaká rozdelenie líg na Prestige a Classic úroveň, kde sa celkovo predstaví 52 tímov z 11 rôznych univerzít. Už po šiestykrát spríjemňuje začiatok letného semestra slovenským vysokoškolákom univerzitná liga UniCup, ktorá začína skupinovú časť novej sezóny v hrách League of Legends a CS:GO.

League of Legends

V Prestige časti v prvej z hier sa proti sebe postaví elita v podobe 7 univerzitných tímov, kde každý z nich reprezentuje meno jednej univerzity. V skupinovej fáze si zahrá každý tím proti každému, kde len 4 z nich budú môcť získať miestenky do druhej play-off časti. UniCup Classic je naopak otvorený ľubovoľným počtom tímov z rôznych univerzít a celkovo sú v ňom 4 skupiny. Z nich sa do play-off časti tejto ligy dostanú len prvé 2, ktoré vytvoria najlepšiu osmičku v play-off.

CS:GO

Podobný scenár nás čaká aj pri hre CS:GO. Sedmička najlepších z UniCup Prestige si to vo vzájomných zápasoch rozdá o 4 postupové sloty do play-off, ktoré ich priblížia opäť o niečo ďalej k zisku celkového víťazstva. To isté čaká aj na tímy druhej ligy, avšak v klasickom podaní. Rozdelenie tímov do 4 skupín, 2 postupové sloty z každej skupiny a následný play-off pavúk pre najlepších 8 tímov.

Pozri si tabuľky nižšie.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame