Starostlivosť o kučery: Čo si robil celý život zle a ako ich ošetrovať tak, aby mali wow efekt!

Bohatá kučeravá hriva si vyžaduje aj špeciálnu pozornosť (Zdroj: pexels.com/Jonas Svidras)

#Možno patríš k tým vyvoleným, ktorí majú kučeravé či vlnité vlasy. V tom prípade je tento článok určený práve pre teba! Tento typ vlasov si na rozdiel od rovných, vyžaduje úplne inú starostlivosť, pretože sa líši špecifickými vlastnosťami. Ak chceš vedieť, ako to robiť tak, aby si si zachoval svoje prirodzené kučery a neničil si viac vlasy, tak čítaj ďalej.

Čím sa kučeravé vlasy líšia?

Na rozdiel od rovných vlasoch, tie kučeravé majú tendenciu byť výrazne lámavejšie a suchšie, čo komplikuje celú starostlivosť. Miera ich zvlnenia závisí od vlasových folikulov, ktoré bývajú v tomto prípade viac asymetrické a oválne. Prirodzená miera zvlnenia je daná genetikou.

Dôležité je, zaobstarať si produkty, ktoré im dodajú vlhkosť a nezaťažia ich. Tiež si vyžadujú osobitý postup umývania či dokonca spania.

1. Ošetri ich ešte pred šampónovaním

Vyskúšaj na ne naniesť kondicionér ešte pred samotným šampónovaním. Použitie kondicionéru vo vlasoch udrží prirodzené oleje a nedovolí šampónu, aby ich zbavil žiadúcich látok.

2. Vyber vhodný šampón a kondicionér

Rozhodne zainvestuj do produktov, ktoré sú určené špeciálne na tento typ vlasov. Zameraj sa na zložky ako keratín, aloe vera, bambucké maslo, pantenol či provitamíny. Vyhýbaj sa produktom obsahujúcim sírany, silikóny či alkohol. Nikdy nezabudni ani na aplikáciu kondicionéru, ktorý vo vlasoch uzamkne získanú vlhkosť. 

3. Vyhýbaj sa teplej vode

Ak miluješ svoje kučery, budeš sa musieť postupne vzdať umývania hlavy pod prúdom teplej (či u žien skôr horúcej) vody. Vysoká teplota ich výrazne vysušuje a zvyšuje ich lámavosť. Výhodou chladnej vody je, že znižuje svrbivý pocit pokožky a pomáha vlasom udržať si prirodzený lesk. 

4. Zvoľ si správnu kefu či hrebeň

Aby ti v ruke neostal zlomený hrebeň, skús svoje vlasy prečesať priamo v sprche. Dôležité je zaobstarať si niekoľko hrebeňov s rozdielnymi rozostupmi jednotlivých zúbkov – začni tým najredším a postupne vyčesávaj hrebeňom s hustejšími zúbkami. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Trápi ťa riedke obočie? Máme pre teba 5 tipov, ktoré zaručene prinesú výsledky!

Pri kefe zainvestuj do prírodných materiálov, pretože zabezpečí distribúciu prírodných olejov od korienkov vlasov po celej ich dĺžke. V prípade, že máš extrémne kučeravé vlasy, nerozbíjaj si vlny česaním a urob to len pomocou prstov.

5. Poloha pri spaní

Poloha v ktorej zvykne spať ovplyvňuje vzhľad tvojich kučier. Ak si fanúšikom ležania na chrbte, zaťažuješ tak vlasové folikuly a rozbíjaš prirodzený vzhľad pramienkov. Keďže spánok na bruchu poškodzuje chrbticu, najlepšou alternatívou je bok.  

Kladieš dôraz na starostlivosť o svoje kučery?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame