V Starej Ľubovni nájdeš unikátnu vec, je najväčšia v strednej Európe: Atrakcia ako z Harryho Pottera!

Labyrint v Starej Ľubovni

Labyrint v Starej Ľubovni (Zdroj: YouTube/Taký som)

#Mestečko Stará Ľubovňa, ktoré sa nachádza na severovýchode Slovenska, je už dlhé roky obľúbenou turistickou destináciou. Toto leto budeš mať o dôvod naviac ju navštíviť. Vyrástol tam totiž najväčší prírodný labyrint v strednej Európe. K atrakciám pribudne aj zaujímavý príbeh o známej Čertovej skale, ktorý je s miestom úzko spätý.

Bludisko sa rozprestiera na ploche 6400 metrov štvorcových a tvorí ho celkovo deväť častí. Okrem bludiska nájdeš v areáli aj park s rozlohou 1200 štvorcových metrov, ktorý slúži na športové aktivity, ale dovolené je aj rozložiť si deku a užiť si piknik.


Česko dokázalo postaviť unikát: Prešiel by si sa po najdlhšom visutom moste na svete? Toto je len pre silné žalúdky!


Ako sa v samotnom labyrinte navigovať? Nuž, to už je iná otázka. V areáli sa nachádza aj veža, na ktorej ti priatelia môžu pomôcť, keď už naozaj nebudeš vedieť ako von. Tvorcovia projektu na čele s Jozefom Romaňakom predpokladajú, že prejsť celé bludisko bude trvať približne jednu hodinu.

Ak plánuješ cez leto navštíviť východ Slovenska, Starú Ľubovňu určite pridaj na zoznam. Okrem najväčšieho bludiska v strednej Európe tu nájdeš aj krásny Ľubovniansky hrad, historické centrum mesta, ale aj neďalekú Šibeničnú horu, ktorá kedysi slúžila na výkon hrdelného práva.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/Taký som
Odporúčame