Stále sa obliekaš ako decko? Naučíme ťa, ako dbať o svoj štýl a nevyzerať ako ovca

Foto: Pexels.com

#Veľa mužov si myslí, že na vzhľade nezáleží. Obliekanie a štýl pritom dotvára osobnosť a vplýva na celkové vnímanie človeka. Ak chceš byť úspešný, musíš mať určitú úroveň a charizmu. Ak aj ty chceš zapracovať na sebe a na svojom celkovom výzore a odvážiš sa posunúť svoj život na novú úroveň, pomôžeme ťa naštartovať k zmene. Tá v prvom rade zmení tvoj pohľad na módu.

#1 Obliekanie v spoločnosti:

Rada, ktorá najviac pomohla mne znie: „Obliekaj sa vždy o stupienok vyššie ako spoločnosť, v ktorej sa nachádzaš.‘ Existuje určitý dress code v každom sociálnom prostredí, v ktorom sa nachádzaš. Či už je to škola alebo firma, každé prostredie vyžaduje určitý štandard.

Zoberme si napríklad klasický smart casual: nohavice, čierne topánky, košeľa a samozrejme nejaký doplnok. Aj pri tomto type existujú prijateľné variácie, ktoré ti pomôžu odlíšiť svoj štýl od ostatných. Napríklad opasok. Väčšina ľudí nosí hnedé alebo čierne varianty. Experimentuj. Biely opasok so žltými pruhmi alebo tmavomodrý vzor s nejakým zaujímavým prevedením určite pritiahne pozornosť.

#2 Zmeň farby

Veľa mladých mužov si myslí, že na elegantné oblečenie treba minúť veľa peňazí. Nie je to pravda. Veľakrát stačí len farebne zladiť farby a efekt je hneď viditeľný. Hodinky a topánky by mali byť vždy viditeľné. Samozrejme, záleží na tom do akej spoločnosti sa obliekaš. Na každodenné nosenie je hlavne vhodná košeľa alebo aj tričko, ktoré pasuje k štýlu.  

Foto: Pexels.com

#3 Doplnky

Každý muž potrebuje mať kvalitné doplnky, ktoré dopĺňajú jeho vzhľad. Ak preferuješ uvoľnenejší štýl obliekania, tak treba myslieť hlavne na hodinky, ktoré by mali byť radšej športovejšie a celkovo ladené na tvoj štýl obliekania. Ak máš radšej eleganciu a potrpíš si na kvalite, rozhodne mysli aj na to a radšej si zvol hodinky, ktoré pasujú ku košeli a elegantným nohaviciam.

Foto: Pixabay.com

#4 Staraj sa o svoje oblečenie

Nauč sa používať žehličku alebo naparovačku a samozrejme si pravidelne per svoje oblečenie. Nič nie je horšie ako pokrčená alebo dokonca (božechráň) spotená košeľa. Ak sa o svoje oblečenie nestaráš neočakávaj, že budeš vyzerať zle. Ak si aj napriek tomu košeľa počas dňa pokrčí tak si kúp traky na košelu. Dôležité je, aby si bol štýlový pri každej príležitosti.

Foto: Pexels.com

#5 Dbaj na obuv

Veľa mužov si myslí, že outfit a dizajn toho, čo nosia na sebe stačí na to, aby vynikli v dave. To je chyba. Ak sa dokážeš dobre obliecť, ale máš neštýlovú a lacno vyzerajúcu obuv vyzeráš akurát smiešne. Či už nosíš tenisky, topánky alebo poltopánky, dbaj na to, aby ladili do nejakého vzoru a odlišovali sa od nohavíc. Ak máš na sebe tmavšie oblečenie, je dobré si radšej obuť svetlejšiu obuv. Ak máš svetlejšie oblečenie, obuj si radšej niečo, čo je tmavšie. Tvoje topánky vyniknú a štýl tak bude dokonalý.

Foto: Pexels.com

#6 Na oblečení záleží

Či už si študent alebo dôchodca, oblečenie odhaľuje časť tvojej duše a ukazuje ostatným, ako sa pozeráš na svet. Otvorení ľudia obľubujú nové trendy a zaujímavé variácie, konzervatívni ľudia majú radi radšej zabehnutejšie štýly. A ovce sa obliekajú rovnako ako ostatní. Nebuď ovca a staraj sa o to čo nosíš na sebe.

Aké trendy v oblečení sa ti páčia a čo by si zmenil vo svojom šatníku? Zdieľaj svoj názor v komentároch a sharuj tento článok medzi svojimi kamarátmi.

Zdroj: Fashionbeans.com
Odporúčame