Náročné hľadanie partnera: Skús kontroverzný stack dating! Dáš mu šancu?

Stack dating, alebo aj rande za pochodu, sa odlišuje od bežného rande hlavne technikou zoznamovania (Zdroj: Freepik/dikushin)

#Randenie je staré ako ľudstvo samotné. Určite to poznáš aj ty – strach, či sa tomu druhému budeš páčiť, tréma, pochybnosti a obavy… Pred rande sa chaoticky pokúšaš vykúzliť svoju najlepšiu a najkrajšiu podobu, lebo veď dnes to vyjde… Často tvoja námaha príde navnivoč, a teba to mrzí. Skús sa pozrieť na spôsob, ktorému sa hovorí stack dating. O čo ide, a ako ho zaradiť do svojho života?

Bez romantiky a príprav

Zabudni na dlhé hodiny pred skriňou či v kúpeľni. Áno, základnú hygienu a čisté oblečenie určite nezanedbaj, najmä v prípade, že chceš aby rande dopadlo úspešne. Avšak, čoraz väčším trendom je chodiť na rande po bežných aktivitách, dokonca aj po cvičení! Znie to hrozne?

Tento trend sa zameriava na to, aby si si randenie užil a vnímal ho ako súčasť bežného života. Nejde o nič špeciálne, čo by si vyžadovalo prípravu či zbytočný stres… V tom spočíva čaro takzvaného stack datingu, teda randeniu, ktoré napasuješ do svojho nabitého denného rozvrhu. Ide o voľnosť či spontánnosť, no taktiež aj o to, aby si nemusel kvôli jednej schôdzke prekopávať celý týždenný plán.

(Zdroj: Freepik/freepik)

Novinka vs. klasické randenie

Stack dating, alebo aj rande za pochodu, sa odlišuje od bežného rande hlavne technikou zoznamovania. Ako sme už spomenuli, schôdzky prebiehajú pomedzi tvoje bežné aktivity, napríklad pri raňajkách, pred kávou s kamoškami či počas obednej prestávky. Najväčší priaznivci sú „Zetkári“, teda ľudia narodení okolo roku 2000.

Títo ľudia chcú randiť, no nechcú to brať ako špeciálnu príležitosť. Berú rande ako súčasť života, a nie je ničím výnimočné, ak takýchto schôdzok stihnú za deň aj niekoľko!

Mrknem do diára, kedy sa mi to hodí

Proste si rande hodíš do voľného okna počas dňa. Máš čas medzi školou a fitkom či kávou s kamoškou? Má čas aj ten druhý? Ok, dáš si tam rande.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Buď viac než len kamarát: Prečo sa stáva, že lásku cíti iba jeden a druhý to vníma inak?

S nádejným náprotivkom sa môžeš stretnúť aj počas obednej pauzy v práci či škole – jednoducho si vybehnite spolu po kávu, prehoďte pár viet, a choďte opäť každý po svojom. Takto môžeš s daným človekom tráviť viac času, a aj dohodnúť sa na nejakom termíne bude jednoduchšie, než v prípade klasického randenia.

(Zdroj: Freepik/Stockbusters)

Hovorí ti niečo termín speed dating?

Určite si tento druh randenia videl aspoň vo filmoch, ktoré ho v našich končinách spopularizovali. Myšlienka na hodinu randenia, pričom každých 5 až 10 minút meníš partnera je pre mnohých lákavá, no na iného môže pôsobiť frustrujúco a vyčerpať ťa.

Vyskúšaj upgrade verziu tohto typu randenia. Ak si dobrodruh, môžeš spojiť niekoľko schôdzok za deň. Vyhraď si napríklad piatkový večer, na každého si urči povedzme hodinku, a stihneš tak dve-tri (možno viac) rande za obyčajný piatkový večer.

Nie je to také ružové!

Má to však jedno ale! Je potrebné myslieť aj na nepredvídateľné udalosti, či na dávku nervozity. Počúvať nové informácie od viacerých cudzích ľudí môže byť nielen vyčerpávajúce, ale aj mätúce. Určite si nechceš informácie o jednotlivých objektoch záujmu pomiešať…

Ďalším problémom môže byť aj to, že nikdy nevieš, akú náladu si z ktorej schôdzky odnesieš. Už prvé rande ťa môže natoľko vyčerpať a demotivovať, že si zlú náladu ponesieš so sebou aj na to ďalšie.

Samozrejme, môže byť aj opačná situácia, kedy sa ti s daným človekom nebude chcieť rozlúčiť – potom je to komplikovanejšie a nie príliš slušné, ak máš rušiť ostatné plány na večer…

(Zdroj: Freepik/gpointstudio)

Buď autentický!

Tento krok ti uľahčí práve takéto randenie. Nemusíš zo seba robiť nikoho, kým nie si. Jednoducho nie je čas na pretvárku…

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Influencerka šokuje: Na prvom rande sa mužov pýta na stav ich bankového účtu

Má to výhodu v tom, že pokiaľ sa s niekým stretáš napríklad po fitku či práci, vidí, ako reálne vyzeráš bez hodinového stylovania sa pred zrkadlom. Pokiaľ budete mať medzi sebou match, a rozhodnete sa spolu chodiť, je to prvé plus – nemusíš mať obavy z toho, že ťa priateľ uvidí bez make-upu.

Nízka investícia času

Nie si si istý, či to vyjde? Krátke rande, ktoré neovplyvní tvoje denné fungovanie je ideálne riešenie. Nemusíš sa obávať, že druhého urazíš, ak odídeš skôr. Samozrejme, je to neslušné, ale pokiaľ to naozaj nemá správny drive, môžeš sa vyhovoriť na preplnený diár a utiecť.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame