Potrebuješ v práci zmenu? Toto sú tie najgeniálnejšie spôsoby, akými dali ľudia výpoveď

Photo by energepic.com from Pexels

#Chceš dať šéfovi košom a netušíš, ako to urobiť? Možno v nasledujúcich príbehoch nájdeš tú správnu inšpiráciu. Príjemnú zábavu!


Hľadáš si brigádu alebo novú prácu? Pomôže ti kariera.sk, kde nájdeš kopec príležitostí


 #1 Šialené video

Môj šéf prakticky nikdy nebol v robote. Netuším, za čo ho vôbec platili. Samozrejme, tam nebol ani vtedy, keď som dával výpoveď. Keďže sa neuráčil prísť, nahral som video, ako stojím na jeho stole a spievam o tom, ako nechodil do práce. Potom som mu to poslal mailom.”

#2 Nikdy to nebolo jednoduchšie

„Mal som kolegu, ktorý vyčnieval z radu. A to doslova. Meral cez dva metre, vážil približne 150 kilogramov. Pracovali sme v jednom obchode s elektrotechnikou. Teda ja. On polovicu pracovnej doby presedel, prežúvajúc čipsy ako krava. Raz sa z ničoho nič postavil a skonštatoval: Už to ďalej nevládzem robiť! Zobral si balíček čipsov a odišiel. Od vtedy som ho nevidel.”

#3 Úprimnú sústrasť

„Rozhodol som sa, že budem originálny. Šéfovi som kúpil kondolenčný pozdrav na ktorom stálo: Úprimnú sústrasť! Dopísal som mu tam ešte vetičku: Je mi ľúto vašej straty, idem sa popozerať po inej práci. Myslím, že pochopil, čo som tým chcel povedať.“

#4 Sladká rozlúčka

„Kamarátka robila v cukrárni, no jedného dňa mala všetkého plné zuby. Zobrala šľahačku a na dlážku napísala jednoduché a výstižné: Končím.“

#5 Pomôcť môže aj prezident

„Kto chce psa biť, palicu si nájde. Kto chce, aby ho vyhodili, urobí všetko pre to, aby dosiahol, čo chce. Pracoval som ako IT expert v Twitteri. Nechceli ma vyhodiť, tak som sa musel snažiť. Zrušil som účet na Twitteri samotnému Donaldovi Trumpovi. Trvalo to len 11 minút, no bolo to najlepších 11 minút satisfakcie v mojom živote. Samozrejme, že som dostal padáka.“

#6 Torta s výpoveďou

Napadlo by ti upiecť (bývalému) šéfovi tortu na rozlúčku? Tento nápad je skutočne milý a geniálny. Dôvod? Stu chcel robiť to, čo ho naozaj baví, a nie byť v práci od rána, až do večera.

#7 Keď tanec hovorí za všetko

Ak sa ti nechce piecť, môžeš vyskúšať tanec na rozlúčku. Rovnako, ako manažér v tomto videu:

#9 Oplatí sa odísť aj slušne

Ak nie si zástancom životnej filozofie, ktorá tvrdí, že po mne príde potopa, skús všetko urobiť preto, aby si si z bývalý šéfom zachoval dobré medziľudské vzťahy. Áno, aj keď si ho nemusel a hádzal ti polená pod nohy. Na druhej strane nikdy nevieš, kedy sa ti zíde nejaká rada, či dobrá referencia. Otvorene mu povedz, že sa potrebuješ pohnúť ďalej, že cítiš, že je čas na zmenu. Najlepšie je mu to oznámiť z očí do očí. Oznámiť to cez e-mail či telefón nie je dvakrát prejavom slušnosti.

Zdroj: hashtag.sk, readunwritten.com
Odporúčame