Sony obnovuje svoj legendárny Walkman: Tentokrát v zlatej edícii a so štvorcifernou cenovkou

Sony vydáva nový Walkman v limitovanej zlatej verzii

Sony vydáva nový Walkman v limitovanej zlatej verzii (Zdroj: Sony)

#Pamätáš ešte na časy, keď sme chodili po vonku s Walkmanom? Legendárne zariadenie od Sony zmenilo hudobný priemysel, ktorý neskôr redefinoval iPod. Zabudni však na staromódny dizajn. Japonský gigant predstavil zariadenie, ktoré síce nesie rovnaké meno, no na pohľad by si to určite nepovedal.

Zariadenie sa oficiálne volá Sony Signature Series Walkman a ponúka funkcie, ktoré by si v tradičnom Walkmane nenašiel. Výrobca doňho umiestnil kvalitný procesor na prehrávanie hudby s vylepšenou funkciou S-Master HX. Kapacitu úložného priestoru vieš dostať až na 256 GB a na jedno nabitie vydrží 33 hodín. Chýbať nemôže ani duálny jack pre slúchadlá, microSD slot, NFC či fyzické tlačidlá.


Od hier, cez smartfóny, až po autá: Sony predstavuje svoje prvé SUV na trhu!


Walkman je zapustený do pozláteného medeného šasi bez obsahu kyslíka. Meď, ktorá sa často využíva pri výrobe hudobných nástrojov, prepožičiava zariadeniu jedinečný akustický zvuk. Bol by teda hriech nevyskúšať ho prehrať nejakú pieseň aj bez použitie slúchadiel.

Odradiť môže napokon jedine cena. Sony túto limitovanú verziu Walkmanu poriadne nacenilo a za jeden kus zaplatíš 3200 dolárov. Čo hovoríš na nový Walkman? Uvítal by si aj lacnejšiu alternatívu alebo radšej počúvaš hudbu vo svojom mobile?


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

 

Zdroj: hashtag.sk, electronics.sony.com
Odporúčame