Máš nápad, ktorý zmení svet? Podeľ sa oň a vyhraj ceny za slušnú čiastku!

Zdroj: Unsplash

Social Impact Award je medzinárodný vzdelávací a rozvojový program pre perspektívnych mladých sociálnych inovátorov, ktorí chcú svojim projektom prispieť k pozitívnej zmene v spoločnosti a to najmä cez inovácie v oblasti vzdelávania, sociálnych služieb, ekológie a kultúry. Program sa realizuje v 19 rôznych krajinách, čo absolventom programu umožňuje prepojenie s celosvetovou komunitou sociálnych inovátorov.

„SIA pomáha zrealizovať to, čo máš ešte len na papieri alebo v hlave. Vďaka skvelému mentorovi som myšlienku previedla do reality. Najlepšie ale je, že tam to nekončí. Program SIA m naučil postupovať krok po kroku a dnes môžem samostatne posúvať projekt ďalej a ďalej,“ hovorí SIA Alumni Anna Nekola z podcastu Cestujeme INAK, ktorý prináša informácie a inšpirácie vďaka rozhovorom s expertmi z konkrétnych destinácií a dáva návod ako a kde udržateľne cestovať na Slovensku.

Social Impact Award (SIA) vyhľadáva, podporuje a ďalej rozvíja mladých sociálnych inovátorov. Každý z finalistov inkubátora získava svojho vlastného mentora, s ktorým bude pracovať na rozvoji svojho projektu. Stretne sa s mentormi ako Martina Matejíčková z Kakaw Co+, Richard Fekete z Akadémie sociálnej ekonomiky, či Marek Greško z TITANS freelancers. Letný inkubátor je doplnený o workshopy s expertmi na témy prezentačných zručnosti, projektového manažment a možností udržateľného financovania.

“Sociálne podnikanie je podnikanie, ktoré sa zameriava na riešenie aktuálnych spoločenských výziev a má tak pozitívny dopad na okolie, komunitu či spoločnosť.

Najmä dnes vidíme veľký potenciál mladých ľudí, ktorí chcú prispieť k pozitívnej zmene, avšak nemajú vytvorené vhodné podmienky na zrealizovanie svojich inovatívnych nápadov. Vďaka programu Social Impact Award im vieme poskytnúť potrebné zručnosti a know-how na rozvoj ich spoločensko prospešných projektov,” hovorí projektová koordinátorka programu Dorota Žuchová.

(Zdroj: Social Impact Award Slovakia)

Program Social Impact Award je určený pre mladých ľudí vo veku od 18 do 30 rokov, ktorí chcú rozvíjať svoje nápady a premieňať ich na fungujúce podnikanie s pozitívnym dopadom na spoločnosť. Výherné projekty získajú finančnú odmenu v hodnote 1 000 €, vstupenku na medzinárodný SIA Summit a ročné členstvo v Coworkingu Cvernovka v hodnote 1 500 €.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Do košickej steelky sa hrnú milionári z celého sveta. Staň sa jedným z nich!

Viac informácií o programe ako aj prihlášku nájdete tu: https://sia-slovakia.sk/

Partnermi Social Impact Award Slovakia sú: Coworking Cvernovka, ERSTE Stiftung, SAP, Wirtschafts Universitat Wien, Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a Nadácia Slovenskej sporiteľne.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame