Snoop Dogga vo farbách rastafariánov už možno neuvidíš: Čelí tvrdému obvineniu

Snoop Dogg čelí obvineniam (Zdroj: Unsplash.com/ Clayton Cardinalli)

#Americký raper Snoop Dogg je známy nie len spevom, ale aj svojim vzhľadom. Len ťažko by si ho prehliadol na ulici. Za svoju kariéru už vydal niekoľko albumov, zmenil niekoľko vydavateľstiev, no a v neposlednom rade aj náboženstvo. Po desiatich rokoch už, ale nie je vhodným členom.

V roku 2013 sa Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Cordozar Broadus Jr., rozhodol prekonvertovať na rastafariánstvo. Ak vám toto náboženstvo nie je známe, tak ide o hnutie, ktoré sa spája s africkými koreňmi a vzniklo na Jamajke. Uctievajú Hajilä Sillase, ktorý bol kedysi cisár Etiópie.

Snoopa do rastafariánctva priviedol Bunny Wailer. Sám ho ,,pokrstil“ na leva. Snoop Dogg po prijatí do rastafariánstva totiž prijal meno Snoop Lion. Pod týmto menom vydal aj album Reincarnated. Tento album bol sprievodný k jeho dokumentu, ktorý sa tiež nazýva Reincarnated. Prešlo pomaly desať rokov od vzniku tohto albumu a od vstúpenia do hnutia a Snoop čelí obvineniam. Informoval o tom portál Unilad.com.

V roku 2013, keď vstúpil do hnutia rastafariánov si myslel, že jeho gansterský charakter sa zmení na rastafariána, ktorý cíti len lásku a mier. To sa tak úplne nenaplnilo a v roku 2022 tak čelí obvineniam práve od Bunnyho Wailera, ktorý ho krstil. Ten sa domnieva, že celé hnutie použil len ako propagáciu svojej práce. K Wilerovi sa pridala aj rada Rastafari Millennium, ktorá vydala sedem stranový dokument, kde žiada aby si Snoop Dogg neprivlastňoval rastafariánstvo.

K celému obvineniu sa vyjadril aj samotný raper: ,,Len hovorím, že neviem, či chcem opakovať rovnaký proces, pokiaľ ide o cestu na Jamajku a tvorbu reggae albumu. Možno chcem ísť do inej krajiny a robiť reggae album, možno budem robiť rapový album. Neviem.“

Snoop Dogg berie napomenutie Bunnyho Wailera aj rady asi vážne. Obnovil aj svoje sociálne siete ako Snoop Dogg. No uvidíme, aký album nás čaká teraz a či dá zbohom rastafariánstvu.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com, theguardian.com
Odporúčame