Tešíš sa už na Smrtonosnú pascu? Do svojho vianočného playlistu si zaraď tieto piesne

nohy vo vianočných ponožkách a laptop

Do svojho vianočného playlistu si určite zaraď aj piesne zo soundtracku Smrtonosnej pasce (Zdroj: Unsplash/Samira Rahi)

#Určite aj ty máš svoje obľúbené vianočné filmy. Medzi klasiky, na ktoré na Vianoce nedáme dopustiť, patrí určite Mrázik, Tri oriešky pre Popolušku, prípadne Sám doma. K týmto filmom si mnohí pridávajú Smrtonosnú pascu. To, či je tento akčný trhák s Bruceom Willisom naozaj vianočným filmom, sa riešilo už mnohokrát. Nech je, ako chce, podľa NME by si si piesne z tohto filmu pokojne mohol pridať k svojim obvyklým sviatočným hitom. Alebo to aspoň skúsiť.

Vianočná klasika

Jedným z najznámejších filmov hereckého veterána Brucea Willisa je určite aj Smrtonosná pasca z roku 1988. No tento film je zároveň aj jedným z najznámejších vianočných filmov, minimálne pre dosť početnú skupinu filmových fanúšikov. Určite si ho videl aj ty, takže vieš, že legendárny policajt John McClane má v ňom za úlohu vyslobodiť rukojemníkov. Film plný akcie, zábavy a dobrej hudby.

V soundtracku totiž nájdeš naozaj pestrú žánrovú zmes vianočných piesní. Okrem tých skutočne vianočných, ako Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! od Vaughn Monroe z roku 1945, tú nájdeš aj napríklad aj hip hopovú legendu Run D.M.C s. Pieseň sa, len tak mimochodom, objavila aj v novších vianočných filmoch. Pokiaľ si cez sviatky pustíš romantickú komédiu Rush a vianočný ruch, Grinča, alebo Bola to divoká noc, určite ju tam budeš počuť. Prečo teda svoj klasický playlist neobohatiť niečím novým?

‘Brandenburg Concerto No.3 in G Major (Allegro Moderato)’ – Johann Sebastian Bach

‘Christmas In Hollis’ – Run D.M.C.

‘Skeletons’ – Stevie Wonder

‘Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!’ – Die Hard cast

‘Jingle Bells’ – Die Hard cast

‘Ode To Joy from Symphony No.9 in D- Choral, Op. 125’ – Ludwig Van Beethoven

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Za deň zmaže aj 200 miliárd dolárov: Čo je to volatilita a prečo je pre krypto príznačná?

‘Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!’ – Vaughn Monroe

‘Singin’ In The Rain’ – Gene Kelly

‘Winter Wonderland’ – Bing Crosby

‘We’ve Got Each Other’ – John Scott

Prequelu sa tak skoro nedočkáme

Minulý rok potvrdili producenti legendárneho filmu, že prequelu sa zrejme nedočkáme. McClane bol po prvýkrát spomenutý v roku 2015 a mali sme sa v ňom dočkať mladšej verzie policajta Johna McClanea. Plány však boli zavrhnuté v momente, kedy si spoločnosť Disney prisvojila Fox.

„Nuž, nie, nič také sa nedeje,“ uzavrel celú vec producent Lorenzo di Bonaventura v júli minulého roku. „Čo však bolo naozaj zaujímavé, bolo, že my sme v skutočnosti naozaj prišli s touto myšlienkou. V tej dobe sme prišli s projektom, ktorý nebol Smrtonosnou pascou, no napokon sme prišli so Smrtonosnou pascou.“

Samotný Willis sa, avšak, objavil v úlohe McClanea vo vysokorozpočtovej reklame na autobatérie.  Dvojminútová reklama V dvojminútovej reklame si mohol vidieť Willisa, teda McClanea, ako sa neúspešne pokúša naštartovať svoje auto. Počas tohto úkonu zaznie hláška: „Nuž, chcel si pokojný život, John. Mŕtve batérie, prázdne cesty.“


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame