Naozaj sa nikdy nepoučíme? Internet zvalcovali stránky ponúkajúce poukážky, mnohí naleteli

Foto: unsplash.com

#Vo svete Instagramu na všetkých platia dve meradlá – počet lajkov a počet followerov. Už pred časom internet čelil vlne falošných stránok, ktoré sľubovali peniaze alebo poukážky za ozaj jednoduchý úkon. Danú stránku stačí začať sledovať a screenshot zdieľať v story. Už vtedy mnohí pochopili, že ide o podfuk a poučili sa.

Niektorí Slováci sú však zjavne nepoučiteľní a na rovnaký podfuk naleteli znova. Tentokrát sa jednalo o obchody, ktoré mali údajne niekoľkým stovkám až tisíckam sledovateľov rozdať darčekové poukážky v rôznych nemalých sumách. Na Instagrame sa objavilo hneď niekoľko takýchto podnikavcov, ktorí chceli získať veľa sledovateľov v priebehu krátkeho času. Skrývali sa za účtami ako Bershka, H&M alebo Zara.

Samozrejme išlo o podfuk a mnohí ľudia to rýchlo pochopili. Z hry nemôžeme vynechať ani meme stránky, ktoré dali ľuďom patrične pocítiť, že sa nechali oklamať. A nám, ktorí sme sa tomu celému len prizerali neostáva iné, len dúfať, že Slováci sa konečne poučia a nabudúce už na takéto fake účty nebudú pribúdať tisíce sledovateľov v priebehu pár hodín.

Slováci naleteli na ďalšie klamstvo.
Za sledovanie stránky mali ľudia dostať poukážky na nákup. (Zdroj: instagram.com/ bershkaslovakia)
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame