Tomu sa hovorí odhodlanie: Slepý boxer sa stretne v ringu so zdravým súperom

boxer v ringu

Mladému boxerovi rozhodne odvaha a odhodlanie nechýbajú (ZDROJ: Unsplash/Johann Walter Bantz)

#Odhodlanie je jednou z vlastností, vďaka ktorým sa nám môžu v živote podariť veľké veci. 23-ročný boxer Thomas Seres rozhodne patrí k tým, ktorým táto vlastnosť rozhodne nechýba. Thomas je slepý, no ak tak je pevne rozhodnutý, že sa v ringu postaví proti zdravému súperovi. Informuje o tom portál Ladbible.com.

Obdivuhodné odhodlanie

Mladý nadšenec boxu, Thomas Seres, sa aktuálne pripravuje na svoj vôbec prvý zápas. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby nebol takmer slepý. Jeho zrak mu dovolí vidieť len necelý meter pred seba, je teda oficiálne registrovaný ako slepý. Keď si vezmeš, že sa v ringu postaví proti súperovi, ktorého zrak je v poriadku, musíš aj ty uznať, že Thomas už len preto patrí všetka česť. Charitatívny zápas sa bude konať budúci mesiac.

Thomas trpí kongenitálnym (vrodeným) glaukómom, ktorý možno poznáš aj ako zelený zákal. V bežnom živote potrebuje k pohybu palicu, ktorú však, pochopiteľne, nebude môcť v ringu použiť. Heslom, aj vďaka ktorému sa určite k tejto výzve postavil ako chlap, je dobre známe „prehra nie je možnosťou“.

„Vždy som chcel boxovať, no nemyslel som si, že sa mi to podarí, až pokým som nevstúpil do telocvične,“ povedal pre The Sun. „Dostanem zo seba to najlepšie – či už vyhrám, prehrám, alebo remizujem.“

Plnohodnotný súboj

„Box je celkom kontaktný šport, takže ho uprednostňujem, ale budem mať problémy s videním niektorých prichádzajúcich úderov.“

Thomasovi, ktorý žije v anglickom meste Barnsley, sa podarilo získať 2 certifikáty v tomto športe, a to napriek jeho vážnym problémom so zrakom. Jeho vnímanie zápasu je jasné: Chce plnohodnotný, dobrý súboj, a nie nejaké priateľské stretnutie.

„Dúfam, že ma nebude šetriť len preto, že som slepý,“ vyjadril sa. „Ak ma bude šetriť, zaplatí za to. Dokážem dať knockout úderom.“

boxerská rukavica
Slepý boxer Thomas chce, aby ho súper bral ako rovnocenného (ZDROJ: Unsplash/Prateek Katyal)

Viac ako 60 operácií

Momentálne naplno trénuje, pracuje na svojej váhe v telocvični niekoľko dní v týždni. Potom pracuje na svojich schopnostiach a technike boxu, presnejšie trikrát do týždňa. Cieľom očakávaného zápasu je vyzbierať slušnú sumu peňazí pre Cancer Research UK. To, pochopiteľne, vysvetľuje Thomasovu silnú motiváciu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Skvelá Mirgová, chirurgicky presný Flexking a ďalšia vražda Čepa: Fight Night Challenge 3 napriek problémom doručil kvalitnú šou!

Počas svojho života absolvoval viac ako 60 operácií po tom, ako sa dozvedel svoju diagnózu. Podľa Seresovej matky jeho problémy s očami začali už v detstve.

„Už od narodenia sa nám zdalo, že niečo s ním nie je v poriadku,“ vyjadrila sa.

„Prvú operáciu podstúpil, keď mal dva týždne, odvtedy ich mal viac ako 60, a má malú víziu budúcnosti.“

Thomas pred niekoľkými rokmi prišiel o starého otca, ktorý podľahol rakovine žalúdku. Možno aj tento fakt mohol mať na obdivuhodné odhodlanie slepého boxera.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame