Historický úspech pre slovenské MMA: Z majstrovstiev sveta si odnášame zlatú medailu!

Slávka Holubjaková

Slávka Holubjaková vybojovala zlato (Zdroj: Instagram/MAMMAL)

#Po stále len trinásťročnom Miroslavovi Mlynčekovi, ktorý získal pre slovenskú amatérsku MMA scénu bronz, prichádza ďalšia, minimálne rovnako radostná novinka. Slávka Holubjaková nedala svojim súperkám šancu a prebojovala sa do finále mládežníckych majstrovstiev sveta IMMAF. V ňom ťahala za dlhší koniec povrazu a vybojovala historicky prvú zlatú medailu pre slovenské amatérske MMA.

Amatérska scéna na vzostupe

Doba, kedy amatérska scéna znamenala pre naše MMA len možnosť vyskúšať si zmiešané bojové umenia pre absolútnych nováčikov, sa začína razantne zlepšovať. Slovenský zväz MAMMAL, ktorý zastrešuje amatérske podujatia na Slovensku, svojou systematickou prácou posúva bojové športy na výrazne vyššiu úroveň, ako tomu bývalo doposiaľ.

Jasným dôkazom sú 2 medaily, ktoré si odnášame z mládežníckych majstrovstiev sveta organizácie IMMAF. Najprv sa zaskvel Miroslav Mlynček, ktorý napriek zdravotnému hendikepu predvádza v klietke skvelé výkony. Jeho bronzový úspech vystriedala tínedžerka Slávka Holubjaková. Zemiarka a špecialistka na brazílske džiu-džicu celú pyramídu dokázala vyhrať a zabezpečila MAMMAL prvú zlatú medailu na prvých majstrovstvách sveta so slovenskou účasťou.

Podpora od svetových hviezd

Progres, aký nastáva vo výchove mladých talentov, registrujú už aj svetovo známi bojovníci z domácej scény. Podporu im vyjadrili napríklad Makhmud Muradov alebo Vojto Barborík. Toho čaká životný zápas o titul perovej váhy Oktagonu s Ivanom Buchingerom.

Podporné slová od Vojta pre bronzového Mlynčeka budú istotne veľkou motiváciou pre nádejných bojovníkov a bojovníčky. „Mirko, srdečne by som ti chcel pogratulovať k tvojmu úspechu, ktorý si tam predviedol. Viem, že si to v živote nemal ľahké a viem, koľko driny za tým určite muselo byť. V tomto ťa chcem podporiť, nikdy to nevzdávaj a čo do toho dáš, to z toho aj dostaneš.

Dúfam a verím v teba, že nabudúce to bude opasok. Takisto ako získam opasok aj ja a pokojne si môžeme potom spolu zatrénovať. Rob to, čo ťa baví,“ povedal vo videu Vojto Barborík. Toho najbližšie uvidíme na galavečeri Oktagon 27 v Bratislave 11. septembra. Tento turnaj bude navyše jediným podujatím Oktagonu v roku 2021, ktoré sa uskutoční na území Slovenska.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame