Škandál okolo cuketových roliek: Známa česká influencerka ukradla fotku z fotobanky, príbeh sa ešte len začína!

Škandál okolo receptu na cuketové rolky

Škandál okolo receptu na cuketové rolky (Foto: toprecepty.cz/Eliza)

#Český instagram zažíva cuketový boom. Známy portál KAMU, ktorý má na instagramovom profile 325 tisíc odoberateľov, zverejnil recept na cuketové rolky v rajčinovej omáčke. Fotka však bola stiahnutá z fotobanky – upozornil na to portál Šékfa Klamu a Sobeczech.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať. „Kamu s každým postom dokazuje, že dno má pod sebou stále ešte suterén,“ hovorí jedna z nahnevaných fanúšičiek. Našli sme však mnoho tých, ktorý sa samotnej blogerky zastali a hovorili, že veľa iných profilov čerpá svoje fotky z fotobánk a vydáva za svoje.

Prekvapení sme boli s mnohých neutrálnych, či dokonca pozitívnych odkazov. „Dokelu, a ja som podľa nej uvarila a ešte jej za to poďakovala,“ smeje sa v komentári jedna z fanúšičiek.


Recept na vegánske bryndzové halušky: Prosby vyznávačov bezmäsitej stravy boli vypočuté


Vtipne na celú vec poukázala slovenská influencerka Nikoleta Kováč, ktorú sleduje 38 tisíc fanúšikov. Neprešiel ani deň a podobný recept uvarila aj ona – obrázok v poste však nápadné pripomína spomínanú fotku z fotobanky. V popise uviedla: „Tento post je tu len pre zábavu, moju aj vašu, ak situáciu sledujete.“

Z českého internetu sa znova smeje celé okolie. Situácia ešte ani zďaleka nevychladla. Na ktorú stranu sa prikloníš ty? Je vhodné, aby fotky z fotobánk ľudia vydávali za svoje?

Odporúčame