Všetko o postavách z nového seriálu Rod draka: Viserys, Daemon, Rhaenyra – spoznaj ich všetkých!

Spoznaj postavy seriálu Rod draka

Spoznaj postavy seriálu Rod draka (Zdroj: HBO)

#Desaťdielny dramatický seriál Rod Draka (House of the Dragon) z pôvodnej produkcie HBO bude mať premiéru v pondelok 22. augusta na HBO a zároveň bude dostupný na streamovacej platforme HBO Max. Jeho dej sa odohráva 200 rokov pred udalosťami seriálu Hra o tróny, vychádza z knihy George R. R. Martina Oheň a krv a rozpráva príbeh rodu Targaryenovcov.


Celebrity kedysi a dnes: 8 hollywoodskych hercov, ktorých by si na začiatku ich kariéry zaručene nespoznal


Pripravili sme pre teba stručný prehľad všetkých hlavných postáv, aby si už počas prvého dielu nemal guláš. Okrem toho HBO zverejnilo aj oficiálne fotografie, ktoré ukazujú naše postavy zasadené v prostredí.

Hlavné postavy

Paddy Considine ako kráľ Viserys Targaryen, ktorého lordi zo Západozemia na Veľkej rade zvolili za nástupcu Starého kráľa Jaehaerysa Targaryena. Viserys je láskavý a slušný muž, ktorý chce pokračovať v dedovom odkaze. Z dobrých mužov sa však nemusia nutne stať veľkí králi.

Matt Smith ako princ Daemon Targaryen – mladší brat kráľa Viserysa a následník trónu. Daemon je neprekonateľný bojovník a dračí jazdec s pravou dračou krvou. Hovorí sa však, že kedykoľvek sa narodí Targaryen, bohovia si hodia mincou…

Olivia Cooke ako Alicent Hightower – dcéra kráľovho pobočníka Otta Hightowera a najkrajšia žena v Siedmich kráľovstvách. Vyrástla v Červenej bašte, v blízkosti kráľa a jeho najužšieho kruhu. Má gráciu aj politický talent.

Emma D’Arcy ako princezná Rhaenyra Targaryen – kráľovo prvorodené dieťa a dračia jazdkyňa s čistou valyrijskou krvou. Mnohí by povedali, že Rhaenyra bola obdarená všetkým, čo by si kedy mohla priať… ale nenarodila sa ako muž.

Steve Toussaint ako Lord Corlys Velaryon, prezývaný Morský had. Lord z rodu Velaryonovcov, valyrijského rodu rovnako starého ako rod Targaryenovcov. Lord Corlys, známy ako Morský had, najslávnejší námorný dobrodruh v dejinách Západozemia, vybudoval z Velaryonovcov silný rod, ktorý je dokonca bohatší ako Lannisterovci, a ktorý má najväčšie námorníctvo sveta.

Eve Best ako princezná Rhaenys Targaryen – dračia jazdkyňa a manželka lorda Corlysa Velaryona, prezývaná „nekorunovaná kráľovná“. Veľká rada zamietla, aby sa stala následníčkou trónu. Prednosť dostal jej bratranec Viserys, a to len preto, že bol muž.

Fabien Frankel ako ser Criston Cole – syn správcu. Je prostého pôvodu a pochádza z Dornu. Cole nemá žiadny nárok na pôdu ani tituly. Má len svoju česť a až nadprirodzenú obratnosť v boji s mečom.

Sonoya Mizuno ako Mysaria – ako otrokyňu ju predali viackrát, než by dokázala spočítať. Do Západozemia prišla s prázdnymi rukami. Mohla sa podvoliť a chradnúť. Namiesto toho sa však stala najdôvernejším a najmenej očakávaným spojencom princa a následníka trónu Daemona Targaryena.

Rhys Ifans ako Otto Hightower – kráľov pobočník ser Otto verne a oddane slúži svojmu kráľovi i kráľovstvu. Najväčšou hrozbou pre kráľovstvo je podľa pobočníka kráľov brat Daemon a jeho postavenie následníka trónu.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, HBO Max
Odporúčame