Separ sa rozpísal o rasizme. Avšak, aj protesty musia mať hranice

Niekedy sa už človek pomaly zamýšľa nad tým, čo nám rok 2020 ešte prinesie. Deje sa toho naozaj veľa, či už od rozsiahlych požiarov v Austrálii, koronavírusu až po najnovšie protesty v Spojených štátoch amerických. Ich hlavnou témou je rasizmus, ktorý nie je bohužiaľ cudzí nijakej krajine na svete. Rasizmus sa objavuje aj na Slovensku, v niektorých ľuďoch je hlboko zakorenený.

Hovorí sa, že aby sa spoločnosť skutočne zmenila, je na to potrebné obdobie minimálne dvoch generácií, čo reálne môže predstavovať 20 až 30 rokov. Jednoducho, veľmi veľa času. Na druhej strane, žijeme v časoch, kedy sa ľudia skutočne menia. Koronavírus ukázal, čo je naozaj dôležité, ukázal nám, že naša existencia je až absurdne obmedzená. Je to tak, nebudeme si klamať, zrazu nezáležalo na tom, čo robíme alebo nosíme, respektíve, čo vlastníme, ale na tom, aby sme boli zdraví. Hádam to pochopí, čo najviac ľudí. Svet bude krajším miestom.

Rasizmus je choroba, mentálna choroba, ktorá je, či sa nám to páči alebo nie akceptovaná až príliš veľa. Každý kto je rasista má v prvom rade problém sám so sebou, pretože súdiť ľudí podľa farby pleti je prízemné a primitívne. Nejdeme vám prehovárať do duše, veríme, že náš čítajú uvedomelí ľudia. Momentálne sa v súvislosti s rasizmom hovorí hlavne o prípade z USA. Rozoberať ho nejdeme, už každý vie, o čo ide. Obyvatelia tmavej pleti sa búria, protestujú. Nuž, sú v práve, ale robia to spôsobom, ktorý je prinajmenšom otázny. Naozaj je to všetko pre dobrú vec?

Nie sme politický portál, ale to, čo sa deje, ovplyvňuje všetko. Teda, skoro všetko, čo sa v roku 2020 deje nás ovplyvňuje všetkých. K téme sa vyjadril aj Separ, ktorý sám vie, aké je to sa s rasizmom stretnúť. Nebudeme si klamať, Slováci ani Česi nie sú svätci a áno, nemáme tu Afroameričanov (teda v zanedbateľnom počte), ale máme svoje menšiny, ktoré sa s rasizmom stretávajú na dennom poriadku.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali vždy vedel, že niektorí ľudia sú kotvy a hyeny (THROWBACK)

„Rasizmus je najobmedznejší prežitok, aký na svete existuje, bez ohľadu na to, či si biely rasista alebo hnedý rasista. Moja dcéra je cigáň, černoch, žid, maďar a gádžo v jednom. Preto je krásna. Väčšina z vás má pôvod z mixu rás, ktoré migrovali svetom. Väčšinu z tých, ktorých sa zaňho hrdú bijú, by dal Adolf H. do pracovného tábora,“ myslí si člen skupiny DMS a autor aktuálneho albumu OG.

„Ľudia sa delia iba tým, že každý z nás má talent a dar spočívajúci v niečom inom a každý tak prispieva do fungujúceho celku. Od smetiara po jadrového fyzika sme všetci rovnako dôležití pre fungujúci celok. Samozrejme, treba povedať, že situácia v USA nabrala rozmer totálneho tupectva niektorých „protestujúcich“,“ zakončil Separ na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, kde ho sleduje niekoľko stotisíc ľudí, a teda jeho slovo má veľký dosah.

My samozrejme súhlasíme. Rasizmus je choroba, ktorá, ako sa zdá, sa nedá vyhubiť. O to dôležitejšie je s ňou bojovať. Na druhej strane, je nemálo dôležité vedieť, aké zbrane na tento boj zvoliť, pretože to, čo sa deje v USA nepomáha nikomu. Trpia nevinní ľudia, nech je ich farba akákoľvek, pritom si uvedomme, že obeťami rasizmu môžu byť aj obyvateľa s bielou farbou pleti. Veď svet nie je len Amerika a Európa.

Foto: Separ, Instagram, ilustračné

Odporúčame