Samsung posúva hranice premietania: Na CES predstavil otočný projektor

Samsung predstavil na CES otočný projektor The Freestyle

Samsung predstavil na CES otočný projektor The Freestyle (Zdroj: Samsung)

#Pamätáš si ešte na staré premietačky na základných školách? Teraz naberajú nový dizajn aj funkcie. Samsung sa naplno pustil do revolúcie v tejto oblasti, aby svojim verným zákazníkom priniesol novinku The Freestyle. Ide o otočný projektor, ktorý nemá problém so svetlom, ale ani s farebnou stenou.


Xiaomi uvádza na trh nový nabíjací procesor: Rýchlonabíjanie nikdy nebolo tak rýchle a bezpečné zároveň


Prispôsobí sa

Konštrukcia projektoru zabezpečí, že sa prispôsobí akýmkoľvek podmienkam. Jednoducho sa dá natočiť do ktorejkoľvek strany, pripojiť do počítača a začať premietať. Je vybavaný digitálnou korekciou lichobežníka, takže sa nestane, že tvoj obraz bude deformovaný. Sám si zmapuje uhol, pod akým premieta na stenu a vyrovná obraz do perfektného obdĺžnika. Len škoda, že zatiaľ len s Full HD rozlíšením. Na 4K si budeme musieť zrejme počkať.

Samsung na svojej oficiálnej stránke informuje, že životnosť svetelného zdroje je údajne až 20-tisíc hodín. To teoreticky znamená 10-tisíc filmov, 285-krát bingewatch Hier o tróny či 223-krát bingewatch Priateľov. Ak bude táto životnosť napokon naozaj pravdivá, máme sa rozhodne na čo tešiť.

The Freestyle vie zobraziť video do uhlopriečky 100 palcov (teda cca. dva a pol metra) a disponuje aj vysokým dynamickým rozsahom HDR. V prípade, že nemáš po ruke reproduktory, má projektor zabudovaný svoj vlastný. Ide však len o 5 W Dolby Digital Plus s konfiguráciou 360°. Nie je to na zahodenie, ale externý reprák bude na väčšej párty nevyhnutnosť.

The Freestyle od Samsungu ponúka nekonečné možnosti premietania
The Freestyle od Samsungu ponúka nekonečné možnosti premietania (Zdroj: Samsung)

Sleduj filmy inak

Najlepšie na tom všetkom je, že ty nemusíš projektor ani zapájať do notebooku. Má svoj vlastný operačný systém Tizen a ak máš smart telku od Samsungu, zrejme vieš, aké rozhranie ťa čaká. Netflix, HBO, Amazon, Apple, ale aj ďalšie streamovacie služby či iné média vie rozbehnúť sám. Nekončí to však len premietaním na stenu v obývačke.

Projektor je možné umiestniť aj do zvislej polohy a sledovať filmy na strope – ideálne ak rád ležíš v posteli na chrbte. Nevadia mu ani špinavé či farebné steny, vie si to totiž konfigurovať farby tak, aby vyzerali rovnako na bielej, červenej, hnedej a podobne. Jediné, na čo Samsung upozorňuje, je prítomnosť silnej prašnosti a vlhkosti.

Zdroj: hashtag.sk, Samsung
Odporúčame