Zahoď batérie, Samsung predstavil nový televízny ovládač: Nabíjajú ho rádiové vlny

Eco Remote od Samsungu sa nabíja rádiovými vlnami

Eco Remote od Samsungu sa nabíja rádiovými vlnami (Zdroj: Samsung)

#Aj Samsung si uvedomuje, že batérie, ktoré dobíjajú televízny ovládače, sú záťažou pre životné prostredie. Teda nie batérie samotné, ale ich výroba a neskôr aj deštrukcia. Preto predstavuje Eco Remote, diaľkový ovládač, ktorý sa dobíja rádiovými vlnami z routeru.

Keďže nie vždy sa môže podariť dobiť ovládač touto metódou, máš na výber ešte niekoľko typov nabíjania. Nový Eco Remote nabiješ aj vďaka vonkajšiemu či vnútornému svetlu. Ak chceš ale dobiť akumulátor na maximum za čo najkratší čas, použi USB-C. Uvažuje sa aj nad možnosťou bieleho ovládača, ktorý prijíma rádiové žiarenie výrazne lepšie.


To najlepšie z CES 2022: Tieto technologické vychytávky si už čoskoro budeš môcť kúpiť v každom elektrodome


Vidíme, že zámerom Samsungu je zbaviť sa AAA batérií. Prechod na solárne diaľkové ovládače preto u nich nie je novinkou. Na Eco Remote pracovali dlhé mesiace a na CES ho aj patrične predstavili. Podľa prvých analýz by sa malo predísť miliónom batérií v prírode.

Okrem toho v juhokórejskej spoločnosti uvažujú aj nad využitím kinetickej energie, ktorá vzniká pri zatrasení diaľkovým ovládačom či využitím vibračnej energie, ktorá vzniká okolitým zvukom. Čo hovoríš na novinku v oblasti televíznych technológii? Myslíš si, že aj ostatní výrobcovia prejdú na podobné ovládače?

Zdroj: hashtag.sk, Samsung
Odporúčame