S týmto doplnkom bude príprava do plaviek hračka: Chitosan má na telo prekvapivé účinky

Muž a žena s vyrysovanými svalmi.

Zdroj: Getty Images

#Aj ty už pracuješ na svojej postave a snažíš sa schudnúť do plaviek? Čoraz viac ľudí hľadá prípravky, ktoré by im pomohli. Ako zvyčajne, príroda poskytuje najlepšie riešenia na množstvo našich problémov. Pri pokuse schudnúť či zlepšiť celkové zdravie sa oplatí vyskúšať chitosan.

Chitosan – zázrak z prírody

Chitosan je sacharid, ktorý obsahujú napríklad schránky kôrovcov ako krevety, morské raky či kraby. Je to možno trochu paradox, ale tento polysacharid dokáže prispieť k riešeniu rôznych zdravotných problémov. Podľa viacerých štúdií má vplyv na liečenie obezity, pozitívne vplýva na hladinu cholesterolu či vysoký krvný tlak. Podľa jedného z výskumov môže pridanie tohto doplnku do bežnej stravy znížiť celkové hodnoty cholesterolu v krvi približne o 6 – 40 % a úroveň LDL cholesterolu o 15 – 35 %.

Na zdravšie zuby a lepšiu pamäť

Chitosan je stále predmetom skúmania a zdá sa, že má naozaj rôznorodé pozitívne účinky na naše zdravie. Odborníci prišli na to, že chitosan môže pomôcť aj pri cukrovke – zabraňuje totiž rozvíjaniu diabetu 2. typu. Je vhodný aj pre ľudí po operácii a gély s chitosanom urýchľujú hojenie rán. V jednom z výskumov sa potvrdilo, že sa vďaka nim znížili opuchy a pomohli zastaviť krvácanie po operácii dutín.

Za chitosan sa ti poďakujú aj zuby, keďže sa často skloňuje efektivita látky v tomto smere. Niektorí ľudia žujú chitosanové žuvačky, aby zabránili zápalu ďasien, hoci táto sféra je stále predmetom veľkého skúmania. Zároveň vďaka chitosanu môžeš zlepšiť aj pamäť a učenie sa. Odborníci sa aktuálne dokonca zaoberajú aj jeho vplyvom na choroby, akými sú alzheimer alebo parkinson. Takisto sa hovorí o priaznivých účinkoch tejto látky spolu s vitamínom C na Crohnovu chorobu.

Ako ti pomôže schudnúť?

Azda najobľúbenejším benefitom unikátnej chemickej štruktúry chitosanu je pozitívny vplyv na chudnutie. Funguje to jednoducho a zároveň zložito. Keďže chitosan je nestráviteľný, jeho veľké molekuly na seba naviažu toxíny a cholesterol v čreve. Rovnako to funguje aj s tukmi. Zabraňuje ich vstrebávaniu a telo ich jednoducho vylúči. Tento mechanizmus je základom jeho efektivity pri chudnutí. Látka dokáže na seba „nabaliť“ dokonca až päťnásobok svojej vlastnej váhy.

Vyber si ten najlepší

Rovnako ako pri všetkých doplnkoch výživy, aj v tomto prípade si musíš dať pozor na to, čo si kúpiš. Chitosan dostaneš vo forme prášku aj tabliet. Malo by ísť o kvalitný produkt, ktorý ti naozaj pomôže. Tablety Chitosan od Uber Nutrition nemajú žiadnu kalorickú hodnotu, zlepšujú imunitu a priaznivo vplývajú na poruchy tráviaceho traktu. Skvelé je, že pôsobia pozitívne pri hojení biologického poškodenia a výrazne môžu pomôcť pri jej náprave už do 24 hodín. Vďaka vplyvu na chudnutie ťa nakopnú na ceste za tvojimi cieľmi a už o niekoľko týždňov budeš pripravený na leto. Stačí si dopriať dve tablety denne pred jedlom.

Samozrejme, nezabudni svoje snaženie podporiť poriadnym tréningom a kvalitnou stravou, ktorá bude obsahovať všetky potrebné živiny. Vo svojom tele by si sa mal predsa cítiť predovšetkým dobre a zdravo!

Objav Chitosan od Uber Nutrition

Chitosan od Uber Nutrition.
Zdroj: Uber Nutrition

Sponzorovaný článok vytvorený v spolupráci s Uber Nutrition.

Zdroj: Hashtag.sk/Sponzorovaný článok
Odporúčame