Novinka zo sveta Hier o tróny: Seriálového spracovania sa dočká obľúbená knižka o Dunkanovi a Eggovi

Poznáme prvé informácie o novom seriáli zo sveta Game of Thrones

Poznáme prvé informácie o novom seriáli zo sveta Game of Thrones (Zdroj: HBO)

#Fanúšikovia Siedmich kráľovstiev môžu znova oslavovať. Po informáciách a prvej ukážke seriálu House of the Dragon pripravuje HBO ďalšie zaujímavé dobrodružstvo. Tentokrát sa pozrieme na spracovanie známej knižky Rytier siedmich kráľovstiev.

Presúvame sa do doby 100 rokov pred udalosťami z Hier o tróny. Rytier ser Dunkan sa potuluje krajinou a na živobytie si zarába nepoctivou prácou. Jedného dňa však spozná mladého Egga, z ktorého sa stane jeho panoš. To ešte netuší, že ide o potomka Targaryenovcov.


Do Európy mieri streamovacia platforma HBO Max: Ktoré obľúbené tituly ponúkne a kedy dorazí na Slovensko?


O seriál sa postará scenárista Steve Conrad, tvorca filmov Šťastie na dosah a Tajný život Waltera Mittyho. Doteraz sme sa nedozvedeli o presnom dátume nakrúcania ani premiéry, no mnohé zdroje odhadujú, že seriál uvidíme na HBO Max v lete 2023. Rok 2022 bude patriť spomínanému House of the Dragon o zlatej éry Targaryenovcov.

Knižná predloha Rytier siedmich kráľovstiev vyšla vo vydavateľstve Tatran už v roku 2017. Krásne vydanie ilustrované talentovaným Garym Giannim obsahuje tri stostranové poviedky o netradičnej dvojici putujúcej po Siedmich kráľovstvách. Ocenili by sme, ak by HBO spracovalo tieto príbehy ako krátku minisériu a nechalo tvorcom voľné ruky a tučný rozpočet.

Si fanúšikom Hier o tróny a tešíš sa na seriál o Dunkovi a Eggovi?

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame