Tom Cruise má smolu: Rusko plánuje natočiť celosvetovo prvý film vo vesmíre

Tom Cruise vo filme TopGun

Tom Cruise sa zrejme nestane prvým človek, ktorý natočí film vo vesmíre (Zdroj: Instagram/tomcruise)

#Herec Tom Cruise je známy tým, že pri úlohe vo filme je schopný urobiť čokoľvek. Žiadna akčná scénka preňho nie je problémom, aj keď často prichádza k úrazu. V roku 2020 chcel svoje limity posunúť ešte ďalej. Vyhlásil totiž, že v spolupráci so spoločnosťou SpaceX a NASA natočí vôbec prvý film vo vesmíre.

Tento ambiciózny plán znie geniálne. Nepočítal však s jednou vecou. Rusko sa rozhodlo uchmatnúť si toto prvenstvo pre seba. Oficiálne potvrdili plány na nakrútenie filmu The Challenge v kozme. Natáčanie by sa malo odohrávať na ruskej časti Medzinárodnej vesmírnej stanice. Ak všetko pôjde podľa plánu, začať by sa malo 5. októbra tohto roku.

Príbeh je predvídateľný

Do vesmíru poletí herečka Yulia Peresild, kozmonaut Anton Shkaplerov a režisér Klim Shipenko spoločne s dablérmi Alenou Mordovinou, Alexeyom Dudinom a Olegom Artemyevom. Film nebude mať až tak nečakanú zápletku. Príbeh bude totiž o doktorovi, ktorého nečakane vyslali na Medzinárodnú vesmírnu stanicu, aby zachránil život kozmonautovi.

Ruská vesmírna agentúra Roscomos potvrdila, že všetci šiesti pasažieri sú pripravení na svoj let do vesmíru. Podstúpiť museli výcvik aj lekárske prehliadky. Týždeň sa budú natáčať časti príbehu, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre. Následne všetci okrem Shkaplerova poletia späť na Zem. Ten ostane na stanici až do budúceho roka.

Zdroj: hashtag.sk, nerdist.com
Odporúčame