Pre niekoho je Rubikova kocka hlavolamom, pre iného výzvou: Mladý Ind ju zložil počas jazdy na bicykli

dve rubikove kocky

Mladý Ind sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov kurióznym rekordom (Zdroj: Pixabay/VBlock)

#Rubikova kocka predstavuje pre mnohých skutočný hlavolam. Osobným rekordom môže byť už len samotné zloženie kocky.

No mladý muž menom Sarvagya Kulshreshtha z Indie je očividne úplne iná liga, ako väčšina z nás. Dočkal sa aj zápisu do Guinnessovej knihy rekordov. Rubikovu kocku totiž zložil za 12,9 sekundy, a to počas jazdy na bicykli.


Rubikove kocky dostali nový rozmer: Profesionálny umelec vytvoril unikátne dielo, počet použitých kociek ťa ohromí


Netypický rekord

Informáciu o tomto rekorde priniesol Hindustantimes. Video mladíkovho úspešného pokusu o prekonanie rekordu zdieľala stránka Guinness World Records na svojom oficiálnom Instagrame v nedeľu, 17. júna.

„Blahoželáme Sarvagyaovi  z Gurugramu v Indii, ktorý sa začal rýchlostnému skladaniu Rubikovej kocky venovať vo svojich pätnástich rokoch. Motivovalo ho k tomu to, že videl iných, ktorí Rubikovu kocku dokázali vyriešiť za krátky čas. Oficiálny názov rekordu je ,najrýchlejší čas na vyriešenie otočného hlavolamu v tvare kocky na bicykli,“ znel komentár, ktorý oficiálna stránka pridala pod svoj príspevok. Príspevok si v hneď v prvý deň získal veľké množstvo pozretí a reakcií.

Poctivá príprava

Ako uvádza blogový príspevok od Guinness World Records, Sarvagya označil svoju prípravu za náročnú. Ako prvému sa venoval tomu, aby čo najrýchlejšie dokázal vyriešiť Rubikovu kocku. Potom to začal skúšať aj na bicykli.

Trvalo niekoľko mesiacov tréningu, kým sa mladík cítil dostatočne pripravený na to, aby získal svetový rekord. Podarilo sa mu to 29. januára. Zaslúžený zápis do Guinnessovej knihy rekordov považuje za svoj splnený sen. Sarvagyaov úspech môže byť pre mnohých inšpiratívny. Pokiaľ aj ty v niečom vynikáš, môžeš sa pokúsiť stať sa rekordérom. Vymyslieť názov pre tvoj rekord určite nebude problém.

 


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, hindustantimes.com, guinnessworldrecords.com
Odporúčame