Obľúbené detské rozprávky, ktoré pozná každý: V skutočnosti však mali vyzerať úplne inak

Kráska a zviera (Zdroj: princess.disney.com)

#Tieto jedinečné rozprávky sme počas nášho dospievania počuli alebo čítali asi všetci. Avšak poznáš aj úplne prvotnú verziu? Častokrát bola hlavná záplatka totižto úplne iná, než ako ju poznáš teraz.

1. Snehulienka

Kto by nepoznal príbeh Snehulienky, ktorej macocha, Zlá kráľovná, závidí jej krásu. Nevlastná matka sa preto snaží zbaviť svojej nevlastnej dcéry a byť najkrajšia na svete.

V pôvodnej verzii z roku 1812 však Zlá kráľovná nebola macocha, a teda nevlastná matka Snehulienky, ale jednalo sa o jej vlastnú matku. Matka jej začala závidieť po tom, čo jej zrkadlo povedalo, že Snehulienka je najspravodlivejšia.

Snehulienka (Zdroj: princess.disney.com)

2. Zlatovláska a tri medvede

Krásna rozprávka o mladom dievčatku, ktoré zje kašu a spí v posteliach medveďov. Aj táto rozprávka prešla zmenou, a to asi tou najväčšou. Len málokto si vie predstaviť inú hlavnú hrdinku. V skutočnosti však malo ísť o babičku a nie o mladé dievčatko.

Zlatovláska a tri medvede
Zlatovláska a tri medvede (Zdroj: warnerbros.com)

3. Janíček a Marienka

V dnešnej verzii vyhnala Janíčka a Marienku do lesa nevlastná matka. Avšak v rozprávke sa pôvodne písalo, že ich do lesa vyhnala ich vlastná matka. Trvalo niekoľko rokov, kým sa to zmenilo. Dokonca aj bratia Grimmovci používajú pomenovania žena, matka ale aj nevlastná matka.

Janko a Marienka
Janko a Marienka (Zdroj: Facebook/The Owl and the Pussycat)

4. Šípková Ruženka

Najstaršia verzia Šípkovej Ruženky je vlastne dosť odlišná od tej dnešnej. Najväčšia zmena je v tom, že Šípková Ruženka sa pôvodne nepichla na vretene, ale na ľanovom kvete.

Šípkova Ruženka (Zdroj: princess.disney.com)

5. Kráska a zviera

V tomto prípade existuje skutočný príbeh, ktorým bola táto rozprávka inšpirovaná. Išlo o princa, ktorý naozaj vyzeral ako netvor avšak nebola v tom žiadna mágia. Trpel totižto Ambrasovým syndrómom. Ide o genetický stav, kedy človeku nadmerne rastú vlasy.

Kráska a zviera (Zdroj: princess.disney.com)

Ktorý fakt sa ti páči najviac?

Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame