10 otázok pre Peťush Nasklee: Najviac som hrdá na svoju komunitu, vďaka nim som sa ocitla v rebríčku Top 20 influencerov na Slovensku

Peťush Nasklee

Peťush Nasklee odporúča byť hlavne autentickým (Zdroj: Instagram/petush.nasklee)

#Obľúbená influencerka Peťush Nasklee je známa kvôli viacerým populárnym formátom. Má vlastný podcast, prispieva svojom tvorbou na YouTube a aktívna je aj na TikToku a Instagrame. Okrem toho stíha byť aj mama na plný úväzok. Na čo je vo svojej kariére najviac hrdá a aké má plány do budúcnosti?

Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?

Hmm… keď som bola malá, vždy som chcela byť „slávna“, ale momentálne vôbec nevnímam, že by som bola, takže ma otázka trochu zaskočila. Jasné, vnímam, že som istým spôsobom verejne známa, ale nepovažujem sa za slávnu, haha. Rozhodne mi to však neprišlo do života len tak. To, čo robím, som robila dlhé roky ako hobby, až posledné dva roky sa tým živím.

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? Čo ťa na práci influencerky najviac baví?

Najväčšou výzvou pre mňa bolo v živote rozhodne prekonať svoje vžité nezdravé vzorce, ktoré ma brzdili vo všetkých sférach, či už v pracovnej, alebo vzťahovej, alebo celkovo vo vzťahu k samej sebe. Asi neviem povedať, čo ma baví najviac, milujem rozmanitosť mojej práce a možnosti, ktoré mi ponúka.

Na ktorú vec v pracovnej sfére si najviac hrdá? Je niečo v minulosti, čo by si zmenila?

Som dosť pyšná na sériu videí, ktorou som nazbierala asi milión pozretí, haha. To je taká číslová vec, ktorá ma veľmi potešila. Ale najviac hrdá som na to, akú perfektnú komunitu sa mi podarilo vybudovať si na Instagrame, a že aj vďaka týmto ľuďom a nášmu vzájomnému vzťahu som sa pred rokom ocitla v rebríčku Top 20 influencerov na Slovensku.

Čo si musela urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržala si ich priazeň? Je to náročné?
Mne osobne najviac pomohlo byť autentickou, na nič sa nehrať, zdieľať to, čo zdieľať chcem, ísť na veci pocitovo. A paradoxne, keď som chcela naskočiť na nejaký trend, alebo som si povedala, že „wow, toto niekomu inému zafungovalo, skúsim aj ja“, bolo mi to úplne nanič.

Samozrejme, k tej autenticite treba pridať aj kopec času a energie, ktorú venujem tomu, čo robím. V podstate pracujem odkedy ráno vstanem, až kým idem večer spať. Pomedzi to sa venujem svojim deťom.

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučila našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?

Áno, aj nie. Áno v tom zmysle, že influencerom môže byť dnes naozaj ktokoľvek, kto niečim zaujme, kto má čo povedať. Na druhej strane, mnohí sa o to snažia roky a nikdy sa im to nepodarí. Treba vedieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny, treba si vedieť odopierať, treba mať motiváciu a makať aj keď sa vám nechce. Ale tak je to v podstate s každou prácou a podnikaním, ak chcete byť úspešní, nie len v tom, čo robíme my.

Myslíš, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí?

Ťažšie v čom? Jasné, máme menší trh, menšie potenciálne publikum, ale v zahraničí je omnoho ťažšie preraziť. Všetko má svoje pre aj proti.

Ktorá sociálna sieť je podľa teba najviac dominantná?

Momentálne Instagram, YouTube je fajn backup, ale TikTok sa derie dopredu. Mňa osobne stále viac baví, pretože na rozdiel od Instagramu mám pocit, že tiktokovému algoritmu rozumiem, a že keď sa snažím, tak je moja snaha ocenená. Naopak na Instagrame mám pocit, že vôbec nevychádza v ústrety tvorcom a kladie im polená pod nohy.

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?

Veľmi sa to líši od toho, aký typ influencera niekto je. Sú ľudia, ktorí si veľmi zakladajú na fotke ako takej, dokážu stráviť aj pol dňa fotením jednej fotky, niekedy aj dlhšie. Niekto si zakladá na textoch k fotkám a fotku cvakne za pol hoďku. To sa bavíme len o Instagrame. Tvorba videí na YouTube alebo na TikTok, teraz už aj Reels, z pravidla zaberie viac času ako tvorba fotky ako takej.

Potom máš komunikáciu s agentúrou, alebo s klientom, účtovníctvo, na ktoré musíš dbať, zmluvy a tvorbu mimo sponzorovaného obsahu. Čo je napríklad u mňa gro toho, čo robím. Takže je to každodenná komunikácia s mojím publikom, odpisovanie na správy, Q&As, zdieľanie svojho dňa alebo vecí, ktoré ma zaujmú. V podstate mám veľkú väčšinu dňa v ruke telefón a keď sa deje niečo zaujímavé, zachytím to a zdieľam.

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretla si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?

Samozrejme. Stretla som sa už aj s úplne primitívnymi útokmi na mňa, moje deti alebo manžela. Stretla som sa aj s kritikou, ale pravdou je, že konštruktívnej kritiky je na internete žalostne málo, aj keď si mnohí ľudia myslia, že práve ich poznámka je konštruktívna kritika, haha.

Každopádne, vnímam to tak, že človek, ktorý druhému nadáva, je jednoducho len človek nespokojný sám so sebou. Inak si to vysvetliť neviem. Časom som sa naučila nebrať si to osobne, napriek tomu sa k hejtom a mudrlantským komentom rada vyjadrím, pretože je podľa mňa dôležité poukazovať na to, že takéto správanie k druhej bytosti jednoducho nie je OK! Ani online!

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Rada by si pokračovala v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?

Ešte pred mesiacom by som odpovedala, že plánujem pokračovať v tom, čo robím. Že sa plánujem naďalej venovať mojim podcastom, kde by som chcela pomaly znova točiť aj s rôznymi hosťami, ak mi to mladšia dcéra dovolí, Instagramu, YouTubu a TikToku.

Momentálne však už nejaký čas intenzívne premýšľam nad tým, že by som chcela byť opäť trochu aktívnejšia v akomsi „backstage“ celého influencer marketingu, tak uvidíme, čo z toho bude. Prvoradá je pre mňa momentálne ešte stále starostlivosť o moje deti, najmä mladšie bábätko, no pomaly, ale isto sa chcem opäž viac venovať mojej práci a novým projektom.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame