Je profesionálnym futbalistom a za to telo by sa nehanbil ani David Beckham: Tento fešák je však zo Slovenska!

Slovenský futbalista Martin Poláček.

Futbalista Martin Poláček pred objektívom. (Zdroj: Radoslav Orenič)

#Martin Poláček začínal s futbalom ešte ako šesťročný chlapec. Najprv ho k tomuto športu priviedli rodičia no profesionálnym hráčom sa stal vďaka svojej vlastnej vytrvalosti. Okrem toho sa však hrdí skvelou postavou, ktorú predviedol aj na fotení pre online magazín. Prezradil nám, prečo do toho išiel, aké to bolo, ale aj to, ako sa stará o svoju perfektnú postavu.

Nasledoval svoj sen

„Už keď som začínal, tak som veril a sníval o tom, že raz budem profesionálnym futbalistom. Takže ja som len neustále nasledoval svoj sen,“ začína rozprávať Martin o svojej úspešnej futbalovej kariére. Zlomový pritom nebol len jediný moment, ale celé jeho mentálne nastavenie a odhodlanie, vďaka ktorému sa dostal tak ďaleko. „Veľa kamarátov začalo chodiť na párty a diskotéky. No ja som bol večer o deviatej už bol doma a pripravoval sa na ranný tréning,“ spomína slovenský brankár.

Aktuálne chytá za poľský klub Podbeskidzie Bielsko-Biala a pozrel sa už aj do slovenskej reprezentácie, napríklad v medištátnom zápase s Ukrajinou v roku 2017. „Keď som už hral na vysokej úrovni, tak reprezentácia bola ďalším splneným snom,“ opisuje možnosť obliecť si ten najcennejší dres.

Má nejaký vysnívaný alebo obľúbený klub? A čo jeho vzory a idoly? Aj to nám Martin ochotne prezradil: „Kedysi som mal veľmi rád Real Madrid a legendárneho brankára Ikera Casillasa, ale teraz je to asi Inter Miláno. Mojím vzorom je Romelu Lukaku.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Polaček (@martin.polacek)

Na fotení ukázal skvelú postavu

Martin Poláček nedávno absolvoval fotenie so známym fotografom Radoslavom Oreničom, ktorý fotografuje mnohé celebrity, akými sú napr. Martin Šmahel, Ivan Buchinger, Thomas Puskailer a ďalší. „Pre mňa to bola nová skúsenosť, ale cítil som sa pri tom, akoby som to robil už roky,“ spomína Martin s úsmevom. Podľa jeho slov prebiehalo fotenie v super atmosfére a veľa sa pri tom nasmiali.

A ako štýlové profesionálne fotky v hlavnej úlohe so slovenským futbalistom vznikli? „Išlo o fotenie pre online magazín Chavalier,“ vysvetľuje. Martin nepatrí medzi hanblivých ľudí a dať si dole košeľu preňho nebol žiadny problém. „Som športovec a veľakrát si meníme po zápase dres alebo sa prezliekame, takže som sa necítil nekomfortne. Ani v lete sa pri bazéne neopaľujem vo svetri,“ smeje sa.

Ako sa o seba stará?

Postavu ako z plagátu pritom Martin získal vďaka svojej dlhoročnej starostlivosti o vlastné telo a dnes ním môže motivovať desiatky ľudí. „Vlastne je to aj moja povinnosť – cvičiť a pripravovať sa na zápas. Veľakrát máme tréningy v posilňovni aj v rámci tréningu a ja mňa to obvzlášť baví,“ hovorí.

O špeciálne upravenej strave sa tiež v Martinovom prípade nehovorí, no riadi sa jednoduchým pravidlom. „Keďže mám veľa pohybu a dokážem spáliť kalórie, ktoré prijmem, dávam si len pozor, aby som do seba nenahádzal všetko ako do kontajnera.“

Mnoho profesionálnych športovcov má špecificky upravenú stravu najmä v deň, kedy potrebujú podať výkon. V Martinovom prípade hovoríme zápasových dňoch, kedy niektorí napríklad nejedia mäso, pretože môže byť ťažšie stráviteľné. „Ja pred zápasom nejem uhorky, banán, paradajky či omáčky, pretože mi je z toho ťažko,“ objasňuje.

Napriek tomu, že Martin je vrcholovým športovcom a stal sa ním vďaka nasledovaniu vlastného sna, cieľov má ešte niekoľko. Používa totiž zaujímavú metódu, vďaka ktorej je stále motivovaný. „Cieľov mám stále 33. Ak nejaký splním, dopíšem si ďalšie, aby ich bolo 33,“ prezrádza. „Kým budem zdravý, tak by som chcel hrať futbal. To milujem a prináša mi to radosť.“

Martin Poláček na fotení predviedol aj svoju skvelú postavu. (Zdroj: Radoslav Orenič)
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame