Jan sa postupne mení na Barbie: Do plastických operácií nalial už desiatky tisíc, najnáročnejšie boli prsia

Jan Šimša sa chce podobať na Barbie

Jan Šimša vyzerá ako Barbie (Zdroj: Archív JŠ)

#Z obyčajného chalana predávajúceho elektroniku sa za pár rokov stala hviezda českého internetu. Mladík Jan Šimša prešiel za ten čas dramatickou premenou, vďaka ktorej dnes vyzerá doslova ako živá bábika.

Začal plastickou úpravou pier, nasledovali prsia a nedávno absolvoval v Iráne sériu ďalších zákrokov. Tento rok ho čaká ešte minimálne úprava zadku a vraví, že s úpravami nie je ešte zďaleka na konci. V rozhovore sme sa ho pýtali, prečo sa pre drastickú premenu rozhodol, či sa mu teraz balia baby ľahšie, ale tiež nás zaujímalo, ktorý zákrok ho dosiaľ bolel najviac.

Médiá ti hovoria aj „česká Barbie“. Imponuje ti to?
Určite mi to lichotí, pretože je to vlastne aj pravda. Možno povedať, že sa postupne „prerábam“ na určitý typ Barbie.

Pred piatimi rokmi si sa rozhodol začať tento proces. Prečo chcel vtedy 23-ročný chalan Jan zmeniť svoj zjav tak, aby vyzeral ako dievča?
Dievčenský zjav sa mi popravde páčil už odmalička, možno povedať, že ma až vzrušoval. Páčili sa mi úpravy na iných ženách a časom som si uvedomil, že by som tak chcel vyzerať aj ja. A keď som už začal, zapáčilo sa mi to čoraz viac (smiech). 

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Šimša (@bratzdoll__official)

 

Akou premenou si tvoje telo za tých päť rokov prešlo?
Na začiatku som sa plastických operácií strašne bál, vtedy som na to nemal peniaze a vlastne ani „koule“ (smiech). Začalo to perami a výplňami líc, ktoré som zámerne preháňal. Najskôr som absolvoval prvý lip lift, potom druhý.

Asi na rok som to nechal tak a potom som si povedal, že chcem aj prsia, že chcem vyzerať viac ako bábika Bratz, podľa ktorej vznikol aj môj pseudonym Bratzdoll. Takže som si nechal urobiť tzv. expandery, teda nafukovacie prsia. Ide o implantáty, ktoré možno dofukovať. Túto jeseň som tiež v Iráne absolvoval plastiku tváre — drobné lifty, úpravu očí, viečok, zosekanie brady, tretiu úpravu pier a plastiku nosa. Zvolil som cestu miniatúrneho „galaxy nose“, aký má aj moja priateľka.

V akom stave je teda tvoja premena dnes?
Aktuálne ma čaká 3- až 6-mesačný proces hojenia. Postupne opadávajú všetky opuchy a posledné týždne vidím, že začínam vyzerať úplne inak. Absolvoval som akýsi nutný základ, od ktorého sa odrazíme a pokračujeme ďalej. Čaká ma ešte množstvo ďalších úprav, o pár týždňov napríklad výplňové procedúry, ktoré som bezprostredne po tejto poslednej sérii operácii absolvovať nemohol. Všetko má svoj čas.

Vieme, že ťa ešte čaká úprava zadočku. Čo bude potom?
Áno, ideálne ešte tento rok budeme upravovať zadok a boky, potom budem pokračovať opäť s tvárou. Nos už mám hotový, pery a prsia treba bórovať. Čaká ma ešte veľa úprav.

Ktorý úkon bol pre teba dosiaľ najnáročnejší?
Z fyzického hľadiska určite prsia. Veľmi to bolelo, bol som celý omodrený a napuchnutý. Náročná bola aj posledná operácia tváre, keďže som mal doslova celú tvár rozkrájanú, natiahnutú, rozsekanú a potom naspäť zošitú. Samozrejme, všade krv a obrovské opuchy a modriny.

Čo sa týka psychického náporu, najväčšou zmenou boli opäť prsia, a to nielen pre mňa, ale aj všetkých okolo. Prekročil som ďalšiu pomyselnú hranicu, keď si ľudia pomysleli, aha, okej, takže je to teda dievča. Vtedy odo mňa odišla ďalšia várka ľudí, ale s tým nič nenarobím, je to ich rozhodnutie. 

Prezradíš nejakú pikošku zo zákulisia plastickej operácie?
Bolo dosť bizarné ležať v Bratislave na lôžku s lokálnou anestéziou s ústami na kompletku rozrezanými a komunikovať počas zákroku s chirurgom. Celý čas sa so mnou snažil hovoriť, no odpovedať som mohol len rukami a nohami (smiech).

Koľko si dodnes do jednotlivých úprav investoval?
Presnú sumu ti asi nepoviem, pretože množstvo úprav sa mi podarilo vyriešiť prostredníctvom barterových spoluprác. Aktuálne je o mňa zvlášť v Iráne dosť záujem. Ale môžeme hovoriť o sume približne 70 až 80-tisíc eur, pričom ešte nie som ani v polovici toho, čo by som chcel.

V USA sú podobné zákroky úplne bežné, česko-slovenská spoločnosť na podobné „úlety“ možno ešte nie je úplne pripravená. Ako to vnímaš?
Áno, plastika nie je žiadna katastrofa, v Amerike to už nikto nerieši. Je pravda, že stredná Európa na takéto záležitosti ešte nie je veľmi zvyknutá, ale pravda je aj to, že sa ľudia prebúdzajú a zisťujú, že každý môže skutočne vyzerať, ako len chce. Málokto ináč vie, že v Iráne má každá druhá baba spravený nos alebo tvár. Je zaujímavé, že v týchto krajinách sú s tým v pohode viac ako my Európania.

Množstvo ľudí nevie, ako na tvoj zjav reagovať, niektorí sú tiež pohoršení. S akými reakciami sa stretávaš?
Je to rôzne, mne sa napríklad tiež veľa ľudí nepáči a tiež viem povedať, že ich považujem za škaredých. Pre niekoho iného môžu byť príťažliví, no proste, každý máme iný vkus. Pohoršujem hlavne staršiu generáciu, ktorá ma pozná z bulváru, ale nepozná môj životný príbeh. Nevedia, kto som, nepoznajú ma osobne, takže ma ich pohoršenia ani netrápia.

Dostávam však aj množstvo podporných správ, ľudia ma aj spoznávajú na ulici a fotia sa so mnou. Veľakrát sa mi stalo, že ma chalani odsúdia na základe môjho výzoru, ale hneď, ako ma spoznajú, ospravedlňujú sa a vravia, aký som super a zostávame v kontakte. Toto je podľa mňa veľmi dôležité — nesúdiť knihu podľa obalu.

Je o tebe známe, že nepatríš do LGBTI komunity, si heterosexuál. Ako na tvoj zjav reagujú ženy? Balia sa ti jednoduchšie teraz, keď vyzeráš ako jedna z nich?
Momentálne mám priateľku a verím, že ju budem mať ešte dlho, ideálne až do konca života. Inak na mňa ženy reagujú dobre. Značne sa mi zvýšilo sebavedomie, čo je pre ženy veľmi atraktívne. Množstvo báb je bisexuálnych, takže s mojím zjavom nemajú problém.

Väčšinou za mnou chodia ľudia sami a sami aj povedia, že sa im páčim. Dajú mi najavo, že som jediný v Česku, jediný v strednej Európe. Samozrejme, na začiatku to bolo pomerne komplikované, pretože ma množstvo báb bralo len ako kamarátku a chvíľu mojej chlapskej časti trvalo rozlúštiť, či riešime flirt alebo priateľstvo. Ale, ako hovorím, aktuálne som zadaný, takže ďalšie baby neriešim.

 

 

Sleduj náš TikTok

Odporúčame