10 otázok pre influencera Adama Brosa: Dostal som už aj veľmi nepríjemné správy, vyhrážali sa mi

Adam Bros

Ako Adam priznal, dostal už veľa nepríjemných správ a vyhrážok (Zdroj: Adam Bros)

#Mladý, talentovaný a cieľavedomý. Adam Bros je známy nielen kvôli sociálnym sieťam, ale hlavne pre svoju tvorbu na hudobnej scéne. V minulosti vystupoval pod menom Eso. Aké sú jeho plány v najbližšej budúcnosti a ako vyzerá jeho pracovný deň?

Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?

Sláva nebola nikdy pre mňa najdôležitejšia. Keď som začal tvoriť hudbu pred štyrmi rokmi, tak som chcel len dať zo seba von svoje pocity a ukázať ľudom, čo viem. To, že ma teraz pozná viac ľudí, je len bonus. Aj keď si myslím, že som stále iba na začiatku.

Adam Bros
Na sociálnych sieťach ho sledujú tisíce ľudí (Zdroj: Adam Bros)

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? Čo ťa na práci influencera najviac baví? 

Zo začiatku to bolo určite zverejnenie môjho prvého songu. Nevedel som, ako na to budú ľudia v mojom okolí reagovať. Ale ja som bol vždy taký, že keď niečo chcem, tak si za tým idem a je mi jedno, čo si kto hovorí. Chcel som ukázať a možno aj inšpirovať iných ľudí, nech sa neboja a idú si za svojimi snami.

Keď mi aj dnes niekto napíše správu, že som ho inšpiroval alebo pomohol mu, je to neopísateľný pocit. Pri práci influencera ma napĺňa ten pocit, keď viem, že mám dosah a dokážem tým niekomu pomôcť. Vďaka tomu, čo robím, som už zažil a videl neuveriteľné veci a spoznal plno skvelých ľudí. Som za to vďačný.

Na ktorú vec v pracovnej sfére si najviac hrdý? Je niečo v minulosti, čo by si zmenil?

Určite som hrdý na to, že sa mi podarilo spolu s producentom Markom Vossom vydať v minulom roku náš spoločný album „Planéta snov”, s ktorým som odohral viacero koncertov po Slovensku. Spomenul by som aj spoluprácu na skladbe „Neboj se říct” s českým spevákom Tomom Seanom a youtuberkou Mínou.

Tento projekt bol vytvorený, aby sa hlavne mladí ľudia nebáli hovoriť o svojich problémoch. Chodilo nám množstvo správ, ako im skladba pomohla a povedali niekomu blízkemu, čím si prechádzajú. Do tohto projektu bolo zapojených veľa významných osobností ako Martin Dejdar, Ján Bendig či Rytmus a Jasmína.

Čo si musel urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržal si ich priazeň? Je to náročné?

Musíte byť hlavne aktívny a prinášať ľudom nové veci. Či už to sú klipy, rôzne videá alebo projekty. Na jednej strane je to náročné, lebo je rýchla doba a ľudia chcú stále niečo nové. No na druhej strane je to niečo, čo ma baví a napĺňa, takže to pre mňa nie je až taký problém. Len ľudia častokrát nevedia, koľko času a peňazí je za tým všetkým. Ale ja to chápem, keby to nerobím, tiež si to asi neviem úplne predstaviť.

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučil našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?

Myslím si, že v dnešnej dobe sa influencerom prakticky môže stať ktokoľvek. Ľudia sledujú na internete naozaj rôzne veci a každý, kto príde s niečím novým a originálnym, má pozornosť. Hlavne sociálna sieť TikTok funguje tak, že nemusíte mať žiadny talent a máte tisíce sledovateľov. Doba je už taká.

Nádejným influencerom by som odporučil, aby do toho išli, ak to je ich sen. No musia byť pripravení na to, že so slávou prichádzajú aj nenávistné komentáre, ktoré slabšia povaha nemusí úplne zvládnuť. Ak si však silný a nebudeš to riešiť, choď do toho a nájdi cestu, ako sa odlíšiť.

Adam Bros
Adam má na svojom konte už svoj vlastný debutový album (Zdroj: Adam Bros)

Myslíš, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí? 

Ťažko povedať, pretože na jednej strane v zahraničí, keď sa človek presadí, tak zarába o dosť lepšie peniaze. Ale zase je tam aj o dosť vyššia konkurencia. Povedal by som, že na Slovensku je pre Slováka ľahšie presadiť sa.

Ktorá sociálna sieť je podľa teba najviac dominantná?

Instagram a TikTok.

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?

Môj bežný deň aktuálne prebieha tak, že ráno idem do školy, po škole si vybavím nejaké veci alebo idem do štúdia. Keď to mám voľnejšie, tak sa venujem tvorbe videí na sociálne siete. Čo sa týka času, tak najviac mi zaberajú videoklipy. Všetky produkčné veci si riešim sám, takže je toho dosť. Hlavne, keď riešim ľudí, tak je to dosť ťažké. Musím myslieť na veľa vecí, ale aspoň tým získavam skúsenosti.

Adam Bros
Adam sa popri škole venuje najmä hudbe (Zdroj: Adam Bros)

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretol si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?

Povedal by som, že sa s tým stretávam denne. Už som zažil naozaj veľmi nepríjemné správy, vyhrážanie či podobné veci, ale ja som tak nastavený, že sa na tom iba zasmejem. Viacerí ľudia v mojom okolí nechápu, ako je možné, že to neberiem tak zle. Viem, že viacerí by v mojej koži možno aj skončili, ale ja som v tomto silný. Je mi akurát tak ľúto tých ľudí, pretože musia byť fakt nešťastní a deprimovaní sami zo seba, keď musia na internete nadávať ľuďom, ktorí len robia, čo ich baví a nikomu tým neubližujú. Snáď raz pochopia, že to nemá zmysel.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Rád by si pokračoval v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?

Pracujem momentálne na mojom novom EP, ktoré vyjde tento rok pod mojím menom Adam Bros. Možno viacerí z vás vedia, že som predtým vystupoval pod umeleckým menom ESO, no som rád, že je tu moja nová etapa. V rámci tohto EP ma budú ľudia počuť v štýloch a polohách, v ktorých som doteraz nebol.

Cítim, že tieto skladby majú veľký potenciál, a nemôžem sa dočkať reakcií od ľudí. Samozrejme, budem pokračovať v tvorbe na sociálnych sieťach a prinášať vám stále nový kontent. Verím že sa v roku 2022 vidíme na nejakom mojom koncerte. Teším sa na vás! xo


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame