Čínska firma predstavila revolučnú novinku: Ako vyzerá robotický jednorožec pre deti?

Robotický jednorožec na lúke.

Robotický jednorožec bude revolučnou novinkou (Zdroj: YouTube/XPENG Robotics)

#Technologický pokrok ide míľovými krokmi vpred. Už o pár rokov sa dostaneme do bodu, kedy bude úplne bežné ísť na nákup či na dovolenku s robotom. Spoločnosť Xpeng Robotics myslí aj na tých najmenších, pre ktorých budú tieto technológie bežnou súčasťou života.

Už pred pár mesiacmi firma predstavila robotického psa. Tentokrát si však pripravila niečo väčšie – robotického jednorožca. Deti sa na ňom budú môcť previesť alebo mu hodiť loptičku. Samozrejme mu nesmie chýbať ani charakteristický roh, ktorý je rozkošný.

Uvedenie na trh je neznáme

Xpeng Robotics už uverejnila na svojom YouTube kanály video s malým chlapcom a jednorožcom Je tu však niekoľko nejasností. Prototyp sa taktiež nápadne podobá na robotického psa od spoločnosti Boston Dynamics, len je zabalený v milšom obale. Hoci začína ako kreslené, na konci sú zábery, ktoré vyzerajú ako zo skutočného života.

Napriek tomu spoločnosť neoznámila, kedy plánuje robota dodať na trh. S tým súvisí aj cena, ktorá je zatiaľ neznáma. Webový portál Engadget však predpokladá, že jeho cena sa bude pohybovať nad 2 500 dolárov. Chcel by si mať doma vlastného jednorožca? Podeľ sa s nami v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame