Film, v ktorom si strihne hlavnú úlohu skutočný robot: Dočkáme sa ho už čoskoro

Robot Erica

Pôjde vôbec o prvý film so skutočným robotom v hlavnej úlohe (Zdroj: Pixabay.com)

#Počas doby, kedy sa natáčanie filmov v rámci celého sveta viac menej zastavilo, prichádza zaujímavá novinka. Štyri známe produkčné spoločnosti BondIt Capital Media, Happy Moon Productions, Life Entertainment a Ten Ten Global Media sa spojili, aby priniesli sci-fi film s názvom B, ktorý ponúka jednu obrovskú zaujímavosť.

Tou je obsadenie hlavnej role. Dosadili na ňu totiž robota Evu, pričom pôjde o vôbec prvý film, v ktorom uvidíme skutočného robota, ako hlavnú postavu. Snímok nám prinesie príbeh, v ktorom Evu dlhšiu dobu väznili v laboratóriu, no neskôr jej pomôže utiecť vedec, ktorý pracuje na viacerých experimentoch s ľudskou DNA.

Eva bola vytvorená dvoma vedcami z Japonska. Konkrétne Hiroshim Ishigurom a Koheim Ogawom. Ishiguro už v roku 2015 označil Evu za najkrajšieho a najinteligentnejšieho robota na svete. O jej hereckých schopnostiach sa vyjadril: „Bola vytvorená od nuly, aby hrala túto rolu. Museli sme simulovať jej pohyby a emócie prostredníctvom individuálnych sedení, napríklad ovládanie rýchlosti jej pohybov, rozprávanie prostredníctvom jej pocitov a trénovanie vývoja postavy a reči tela“.

 

Zdroj: Foxnews.com
Odporúčame