Revolučná novinka od Apple ti vyrazí dych: Nová nahraditeľná a vyberateľná batéria

Revolučná novinka od Apple ti vyrazí dych

Revolučná novinka od Apple ti vyrazí dych (Zdroj: pixabay.com)

#Americká firma Apple pracuje na vývoji vyberateľnej a bezdrôtovej batérie, ktorá bude pripojená na zadnú časť iPhone, respektíve na puzdro mobilu. Vďaka tomuto akumulátoru bude používateľ môcť nabíjať svoj smartfón prostredníctvom bezdrôtovej siete. Je známe, že sa odborníci spoločnosti Apple zaoberajú vývinom tejto batérie už viac ako rok. Štart hromadnej výroby by sa mal uskutočniť už čoskoro.


Prečo je iPhone taký drahý? Tu sú dôvody!


Vyberateľnú batériu budú môcť použiť iba majitelia iPhone 12 a vyšších modelov. Baterka funguje na základe magnetického systému MagSafe, ktorý zatiaľ obsahujú len najnovšie modely Apple. Akumulátor bude pripevnený k zadnej strane telefónu a bude mať biele gumené puzdro. Nový nabíjací prístroj (batéria) bude zabezpečovať len dodatočný čas nabíjania, ale plnohodnotne ho nebude môcť nahradiť.

Nový iPhone 12
iPhone 12 dokázal prekvapiť aj sklamať (Zdroj: Apple Inc.)

Vývojári stále pracujú na zdokonalení príslušenstva a trvá to už viac ako rok pre výskyt rôznych softvérových problémov. Taktiež sa ukázalo, že programové vybavenie počítača pravidelne signalizovalo prehriatie batérie, čo je momentálne pre špecialistov rozhodujúcim faktorom pre ďalšie pokračovanie výroby a vôbec pre vydávanie tohto zariadenia.

Čo je MagSafe?

MagSafe je bezdrôtové zariadenie, ktoré sa magneticky prichytí k zadnej strane iPhonu 12. Pomocou neho, sa potom dajú nabíjať nielen spomínane modely iPhone, ale aj AirPody s hodinkami Apple Watch. Budeš používať MagSafe aj vy?

Zdroj: hashtag.sk,bloomberg.com, Vladyslav Yatskovyi
Odporúčame