RETRO 10 zabudnutých či nezabudnuteľných seriálov 90. rokov: Pamätáte si ich ešte?

Hollywood.com

#Zažili ste 90. roky? Ak nie, tak čo viete o ich seriáloch? Pre mnohých z nás zahraničné tínedžerské a rodinné seriály definovali dobu. Zabávali nás, nútili nás tráviť čas pred televíziou. Vybrali sme pre vás 10 viac či menej známych programov. Ktorý z nich bol váš obľúbený?

Krok za krokom

Začnime z ľahka, pretože tento seriál si pamätá asi každý. V Kroku za krokom sa spojili dve rodiny (a legendárny bratranec Cody), z čoho vychádzali komické situácie. Rodinný seriál, ako má byť.

Alf

Keď na Slovensku vznikla televízia Markíza, bol seriál Alf jedným z najpozeranejších programov u nás vôbec. Mohol za to aj fantastický dabing Stana Dančiaka, ale tiež pomerne šialený nápad tvorcov seriálu. Tejto klasickej americkej rodinke totiž pristál na dome plyšový mimozemšťan.

V siedmom nebi

Typický víkendový seriál pre celú rodinu. Reverend Eric Camden mal mnoho detí s patáliami, no vždy ich rodina dokázala spoločne prekonať. Takto nejak vyzerajú sladké seriály.

Tajný svet Alex Mackovej

Jeden zo skutočne zabudnutých seriálov pre deti a mladších tínedžerov. Alex Macková mala po ceste nehodu, pri ktorej bola obliata chemikáliou. Odvtedy dokázala očami pohybovať s vecami, meniť sa na tekutinu a podobne.

Sabrina mladá čarodejnica

Ďalší seriál s magickými schopnosťami. Sabrina chodila na strednú, no bola čarodejnicou, rovnako ako jej šibnuté tety. Základom bolo čarovať nenápadne.

Catwalk

V 90. rokoch vysielala Slovenská televízia pomerne málo zámorských seriálov, jedným z nich bol kanadský Catwalk. Išlo o úskalia mladej skupiny, ktorá sa snažila presadiť napriek konfliktom a milostným zápletkám medzi jej členmi.

Krik študentov

Televízia SuperMax bola na prelome 90. a nultých rokov výborným zdrojom seriálov pre mladistvých. Krik študentov ukazoval skupinku žiakov zo strednej, ktorí sa rozhodli vydávať netypický časopis.

Tie roky sedemdesiate

Tie roky sedemdesiate sú netypické už len preto, že sa niektorí herci z neho presadili aj po jeho skončení. Takisto sa v ňom celkom explicitne ukazovalo fajčenie marihuany a pomerne nekompromisný humor.

Beverly Hills 90210

Začiatok 90. rokov ovplyvnili predovšetkým dva seriály. Ten prvý bol Beverly Hills a o druhom ešte bude reč. Niekde na pomedzí telenovely, rodinného seriálu a sitkomu, sme so zatajeným dychom sledovali príbehy amerických študentov. A trvalo to naozaj dlho.

Pobrežná hliadka

V posledných týždňoch sme sa dočkali filmového remaku Baywatchu a tiež návštevy Davida Haselhoffa na Slovensku. Pre fanúšikov tejto seriálovej klasiky to tak boli veľké dni. Sexi plavčíčky a plavčíci, dráma a americký sen. To bola Pobrežná hliadka.

 

 

 

Odporúčame