RECENZIA Animovaný Scoob! bojuje proti duchom aj robotom: Na výsledku mu však uberá hlúpy príbeh

Záber z filmu Scoob!

Záber z filmu Scoob! (Zdroj: YouTube/Warner Bros. Pictures)

#Nový animovaný príbeh o štvornohom detektívovi sa k nám do kín mal pôvodne dostať v máji, zastavila ho však pandémia. Štúdio Warner Bros. nečakalo a v rovnaký dátum vypustilo animák Scoob! online vďaka Amazonu.

Vidieť nestarnúcu klasiku v novom šate 3D animácie mohol byť dobrým nápadom asi iba na papieri. Nebudem ťa naťahovať, tentokrát sa tvorcovia prerátali. Film stroskotáva už v samotnej animácii – nielenže je nezvyk pozerať na našich hrdinov v takejto podobe, niektorým postavám doslova chýbajú vyrenderované nosné dierky!

Záber s filmu Scoob!
Záber z filmu Scoob! (Zdroj: YouTube/Warner Bros. Pictures)

Príbeh, ktorý sme nikdy nemali vidieť

Outsideri Scooby a Shaggy sa na pláži spriatelia a neskôr spoznajú aj trio kamarátov Fred, Vilma a Dafne – áno, to sme videli už v traileroch. Vždy sme však boli zvyknutí, že monštrum, ktoré táto banda chytí, nie je skutočné a skrýva sa za ním len ctižiadostivý človek. Tento raz zachádzame do sci-fi žánru a tu scenáristické problémy ešte len začínajú.

Scoob! nezlyháva len animačne. Vždy je ťažké ustriehnuť príbeh, do ktorého prispeje niekoľko scenáristov. Tento animák písali až štyria a ani tí za sebou nemajú najlepšie projekty (Playing with Fire, Rampage). Je škoda, že na scenári je cítiť, kedy sa jednotlivé verzie prelínajú a vo výsledku film nepôsobí celistvo.

Záber s filmu Scoob!
Záber z filmu Scoob! (Zdroj: YouTube/Warner Bros. Pictures)

Chvíľka nostalgie

Nie, nebudem Scooba! len zhadzovať. V jednej z otváracích scén vidíme úvodnú zvučku z pôvodného seriálu, ktorý sme sledovali ako malí. Intro je kompletne prerobené do 3D animácie a ide bezpochyby o najlepšiu scénu filmu. Škoda, že to bol prvý a posledný krát, kedy som pri pozeraní pocítil príjemnú dávku nostalgie. Verím, že niektorí túto scénu pretočia a pustia si ju znova, presne ako ja.

Záber s filmu Scoob!
Záber z filmu Scoob! (Zdroj: YouTube/Warner Bros. Pictures)

Zameniteľná žánrovka

Scooba! nepozerajte preto, že ide o animák. Treba si nájsť iný dôvod. Skôr hľadajte skryté odkazy, ktoré vám pripomenú pôvodný seriál. Inak je príbeh o známom blcháčovi veľmi zameniteľný animovaný film, ktorý poteší len to najmladšie publikum.

Film na osobne nudil, často som sa smial na nevtipných veciach a odrátaval som minúty do konca. Ak ťa Scoob! nadchne, budeš jedným z mála. Myslím, že väčšina ľudí naňho po pozretí veľmi rýchlo a veľmi rada zabudne.

Hodnotenie: #####

Zdroj: hashtag.sk, amazon.com
Odporúčame