REBRÍČEK Tieto rapové albumy absolútne dominovali: Koľko sa držali na prvých priečkach?

Eminem

Rebríček rapových albumov (Zdroj: YouTube.com/ The Notorious B.I.G. + EminemMusic)

#V rámci našich obľúbených rebríčkov sme sa dnes rozhodli sa spoločne s tebou pozrieť na ďalší. Ak sa pýtaš, že čoho sa bude dnes týkať, tak sme ti tu naservírovali TOP rapové albumy. Zoradené sú presnejšie podľa toho, koľko týždňov sa držali v prestížnom rebríčku Billboard 200. Ktoré svetoznáme albumy to sú?

10. Greatest Hits (Biggie)

Doba umiestnenia: 353 týždňov

Tento album je ako pohľad do minulosti jedného z najvplyvnejších rapových umelcov všetkých čias. Biggieho najväčšie hity spolu tvoria takto ako zhrnutie rapovú mozaiku jeho výnimočného talentu a nespochybniteľného vplyvu na celú hip-hopovú kultúru.

09. DAMN. 

Doba umiestnenia: 359 týždňov

Kendrick Lamar sa vo svojom albume DAMN. v podstate vydal na cestu sebaobjavovania. A to práve počas zápasu s rôznymi zložitými témami života, pričom tento výborný album nám ponúkol pohľad do jeho vnútra a reflektoval zároveň aj sociálne a politické témy.

08. Views

Doba umiestnenia: 407 týždňov

Drake nás na albume Views vzal na cestu po jeho domovskom Toronte. Tento projekt vo svojom trackliste obsahoval takpovediac súhrn „výhľadov na jeho mesto“, čo bol veľmi zaujímavý koncept plný obrovských hitov.

07. The Eminem Show

Doba umiestnenia: 441 týždňov

Štvrtá štúdiovka od Eminema, ktorú vydal v máji roku 2002. Projekt The Eminem Show bol nielen najpredávanejším albumom daného roka nielen v rámci USA, ale takisto aj na celom svete.

06. 2014 Forest Hills Drive

Doba umiestnenia: 482 týždňov

J. Cole nás na svojom albume 2014 Forest Hills Drive takpovediac priviedol k svojim koreňom a takisto aj spomienkam na svoje mládežnícke roky. Šlo o výborný album, ktorý mnohí doposiaľ považujú za zatiaľ neprekonaný vrchol jeho kariéry.

05. Nothing Was The Same

Doba umiestnenia: 502 týždňov

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Ako dobre poznáš domácu rapovú scénu? Tieto otázky ťa preveria! ČASŤ 4

Drakeov album Nothing Was The Same bol čímsi ako jazdou jazda na horskej dráhe emócií. Zároveň ale aj doplňenou o konrast medzi jeho osobnými výhrami a prehrami.

04. Greatest Hits (2Pac)

Doba umiestnenia: 511 týždňov

Táto Tupacova zbierka obsahovala nesmrteľné skladby ako „Keep Ya Head Up“, „2 of Amerikaz Most Wanted“ so Snoopom, „All Eyez on Me“ a takisto aj mnohé ďalšie. Jeho najväčšie hity sú ako pripomienka Pacovej neustálej prítomnosti v rapovom svete, ktorý jednoducho navždy zmenil.

03. Take Care

Doba umiestnenia: 574 týždňov

Ďalší Drakeov album v tomto rebríčku, pričom už len tým nám dokazuje veľkosť svojho mena, ktoré neustále aj dnes mnohí spochybňujú. S kľudom môžeme prehlásiť, že Take Care je Drakeov najosobnejší projekt. 

02. good kid m.A.A.d city

Doba umiestnenia: 592 týždňov

Kendrick Lamar nás na svojom skvelom albume good kid m.A.A.d city zaviedol do jeho rodného mesta Comptonu, kde sa rodili legendy. Tento projekt je plný príbehov o Kendrickovom dospievaní a takisto aj o jeho zápasoch v ťažkom prostredí, ktoré ho formovalo.

01. Curtain Call

Doba umiestnenia: 673 týždňov

Nuž a na samotnom vrchole tu máme Eminemov projekt Curtain Call, čo je po Pacovi a Biggiem ďalšia zbierka najväčších hitov. Nie nadarmo sa o Marshallovi dodnes tvrdí, že je to rapový boh. Jeho úspechy, ktoré definovali rap, tu s nami ostanú už navždy a je len veľmi otázne, či sa to niekomu niekedy podarí prekonať. 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame