Rekord v mŕtvom ťahu prekonaný: Silák sa s ohromnou váhou na činke vôbec nemaznal

Rauno Heinla je novým svetovým rekordérom.

Rauno Heinla predviedol ohromujúci výkon (Zdroj: youtube.com/ Rogue Fitness)

#Strongmani stále častejšie dokazujú, že s ich športom jednoducho treba počítať. Postarať sa vedia o perfektnú show a pri výkonoch, ktoré predvádzajú, mnohým padne sánka. Rovnako to bolo aj pri pokuse o prekonanie svetového rekordu v mŕtvom ťahu. Úloha bola jednoduchá. Na činke bolo neuveriteľných 400 kilogramov. Zodvihnúť ich zo zeme pri akceptovateľnej technike bolo potrebné šesťkrát. Navyše však súťažiacich okliešťoval časový limit 75 sekúnd.

V súboji sa stretli Rauno Heinla a Konstantine Janashia. Heinla bol v perfektnej forme a očakávania boli vysoké, keďže v tréningu predvádzal neuveriteľné výkony. Janashia sa do tréningového kolotoča vrátil po zranení a ako držiteľ (vtedy aktuálneho) svetového rekordu ho určite nechcel vidieť padnúť.


S pokusmi o svetový rekord sa roztrhlo vrece: Títo siláci sa s neuveriteľnou váhou na činke nemaznali


So svojím výkonom napokon Georgian Bull, ako Janashiu prezývajú, pravdepodobne spokojný nebol. Kedysi zvládol so štyristo kilami ohromujúcich päť opakovaní, čím stanovil rekord, včera zvládol len dve opakovania. Ako sa po súťaži vyjadrili mnohí odborníci na tento šport, ohromný výkon pre bežného človeka bol preňho určite sklamaním.

Svetový rekord však prekonal Rauno Heinla z Estónska – favorit súťaže a pre mnohých veľmi výrazná postava tohto športu. Mŕtvych ťahov spravil hneď po sebe päť, doprial si pauzu na predýchanie a zvládol aj šieste opakovanie. Napriek tomu, že po výkone padol od vyčerpania na zem, skvelý pocit určite nechýbal.

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/Rogue Fitness
Odporúčame