Rapperi bojujú za homosexuálov. Vladis, Maxo a Dano Kapitán nesúdia!

Rapperi bojujú za homosexuálov. Žijeme v dobe, v ktorej nie je populárne otvárať témy, ktoré by vám mohli priniesť kritiku alebo zlé čísla. Toho sa rozhodne neboja interpreti Maxo, Dano Kapitán a Vladis, ktorí otvorili tému homosexuality, ktorá, ako sa zdá, je na Slovensku stále pomerne tabuizovaná a braná veľmi citlivo.

Maxo, Dano a Vladis spoločne vydali track „Nesúď ich“, ktorý pojednáva o tom, že ľudí, ktorí ľúbia osoby rovnakého pohlavia, by ste nemali súdiť, osočovať a kritizovať, ale práve naopak, podporiť. Väčšina z nich sa totiž nachádza v náročnej situácii, pretože spoločnosť ich príliš neakceptuje.

Prečo im teda ich bytie sťažovať ešte viac? Poďme sa spoločne pozrieť ako títo rapperi bojujú za homosexuálov.

Skladba sa teší od úvodných momentov pomerne slušnému úspechu, veľa fanúšikov kvituje, že niekto túto problematiku otvoril. Jediné, čo by sa dalo vytknúť je možno načasovanie, pretože momentálne sa v SK rape riešia vo veľkom iné témy.

Preto sa môže stať, že tento prepracovaný track zapadne do úzadia, čo by bola škoda. Každopádne, veríme, že minimálne na moment zastavíte aj vy. A možno sa zamyslíte nad tým, kto čo ako berie. Či nie sme náhodou všetci niekedy príliš neféroví a neempatickí. Táto polemika je však témou na inú debatu.

Photo credits: Vladis, Dano, Kapitán, Maxo – Dano Kapitán IG

Odporúčame