Raper Tekashi 6ix9ine svedčil v procese proti vlastnému gangu: Obvinil aj Cardi B, môže dostať 32 rokov až doživotie

facebook.com/NaijaNews

#Už je to takmer rok, čo je za americký raper Tekashi 6ix9ine za mrežami. V posledných dňoch na federálnom súde potvrdil to, že sa rozhodol svedčiť proti ľuďom z gangu Nine Trey Gangsters, ktorého bol sám kedysi súčasťou. Svedčil proti Anthonymu „Harv“ Ellisonovi, ktorý sa mal minulý rok podieľať na Tekashiho únose a Aljermiahovi „Nuke“ Mackovi, dvom údajným členom. Tí sú tiež obvinení z trestných činov vydierania a strelných zbraní. Okrem toho bola podľa Tekashiho členkou gangu aj známa raperka Cardi B.

Minulý rok rapera obvinila polícia z pašovania drog, nelegálneho držania strelných zbraní, z pokusu o vraždu a tiež z priameho spojenia so zločineckým gangom. Podľa informácií z minulého roka by mohol Tekashi dostať 32 rokov až doživotie.

Tekashi mal financovať všetky trestné činy zločineckého gangu a údajne bol súčasťou útoku na rapera Trippieho Redda. Pri tomto útoku Tekashi videl, ako Trippie Redd dostal päsťou do sánky od Ellisona.

Tiež sa priznal, že si minulý rok zaplatil 20-tisíc dolárov za objednávku streľby na amerického rapera Chiefa Keefa. Potom 6ix9ine podrobne opísal ozbrojenú lúpež Scumlorda Dizzyho a pridruženého člena skupiny Rap-A-Lot Junya Boya, ktorá sa odohrala v apríli 2018.

Zdroj: pitchfork.com
Odporúčame