Choroba, ktorej už samotný názov človeka desí: Aký je pôvod rakoviny a čo sa za posledné roky jej skúmania zmenilo?

dieťa s rakovinou

Rakovina patrí aj dnes k najzákernejším chorobám (Zdroj: Unsplash/National Cancer Institute)

#Rakovina ešte aj dnes patrí k najzákernejším chorobám, aké na svete poznáme. Postihnúť môže kohokoľvek z nás, a preto je dobré nezanedbávať svoj zdravotný stav, ale dôsledne sledovať všetky zmeny, ktoré sa nám dejú. Rakovine sa venuje aj Sandra z Dejepis Inak vo svojom najnovšom videu.


Bola Španielska chrípka lekciou, ktorá nám mala pomôcť pri boji s COVID-19? Sandra z Dejepis Inak porovnáva zákerné choroby


„V súčasnosti existuje viac ako 100 rôznych druhov rakoviny a aj napriek technológiám a skúsenostiam s inými civilizačnými chorobami, stále zostáva najťažšie liečiteľnou chorobou. Dobrou správou však je, že robíme pokroky. A keby sme sa pozreli do minulosti, tak zistíme, že za posledné 3 desaťročia sa vedci dozvedeli o rakovine viac ako za všetky predchádzajúce storočia,“ napísala na YouTube.

Akú minulosť má teda kráľovná všetkých chorôb a ako dlho je tu už s nami? To všetko sa dozvieš vo videu nižšie. Čo naň hovoríš? Dozvedel si sa o rakovine niečo, o čom si doteraz nevedel? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie. 

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/Dejepis Inak
Odporúčame