Ideálne psy pre aktívnych ľudí: Týchto 5 plemien srší energiou, zvládnu s tebou túru aj náročný deň

Psy, ktoré majú veľa energie (Zdroj: unsplash.com/Atanas Teodosiev)

#Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Platí to aj v tvojom živote? Ak áno, pravdepodobne teraz zahráme na tvoju nôtu, pretože ti prinášame sériu článkov zameranú na našich domácich miláčikov! Hľadáš psa, ktorý má veľa energie? Toto je 5 psích plemien, s ktorými nuda v žiadnom prípade nehrozí!

Jack Russel

Nedaj sa pomýliť jeho výzorom. Dožíva sa až 16 rokov, priemerne váži do 8 kilogramov a vysoký je zhruba 30 centimetrov. Tým, že je teriér, má energie až až a držať s ním krok nie je úplne jednoduché. Teriér Jacka Russela patrí k mimoriadne obľúbeným psím plemenám. Mnohí ľudia si ho zaobstarávajú do bytu, avšak to úplne neodporúčame.

Teriér Jacka Russela (Zdroj: unsplash.com/Vitalie Sitnic)

Sibírsky husky

Hovorí sa o ňom aj ako o vyšľachtenom vlku zo severu alebo turborakete. Mať sibírskeho huskyho je naozaj veľmi odvážne rozhodnutie. Nádherný pes s typickými prenikavými modrými očami a vykreslenou tvárou dá prvé roky svojho života zabrať. Potrebuje tréning, dostatočný výbeh a unaviť ho nebude úplne jednoduché. K ľuďom aj k ostatným psom je veľmi zhovievavý a má priateľskú povahu. Nezaprie sa v ňom však to, že je to lovec.

Vlastná skúsenosť autora: Pripravte sa na roztrhané a zničené takmer všetko, časté úteky, v prípade fenky mimoriadne silné pudy na rozmnožovanie sa a vlasy postavené dupkom. Je to tvrdohlavý pes, ktorý nemá rád, ak mu niekto rozkazuje. Rovnako však vie prísť a zahrať to dočasne na obrovského maznáčika, najmä ak vie, že dostane pamlsku. 

Sibírsky husky (Zdroj: unsplash.com/Nataliia Kvitovska)

Borderská kólia

Živé, avšak mimoriadne milé a verné plemeno. Borderská kólia sa používa ako jeden z najlepších psov na stráženie oviec. Veľkej obľube sa teší však aj v rodinách, kde sa preukáže povaha strážcu. Kólia je tiež mimoriadne inteligentná a zároveň lojálna. Podobne, ako Jack Russel, patrí k psom, ktorí sa dožívajú krásneho veku. Pri kólii je to až 17 rokov a tak si tohto domáceho miláčika užijete naozaj dlhý čas.

Borderská kólia (Zdroj: unsplash.com/Anna Dudkova)

Weimarský stavač

Vyšší pes, ktorý vzbudí svojím vzhľadom rešpekt. Tiež však zaujme svojou krásnou a lesklou srsťou. Weimarský stavač pochádza z Nemecka, dožíva sa 14 rokov a vážiť môže do 40 kilogramov. Má silnú väzbu na rodinu, v ktorej žije. Na oplátku vyžaduje dostatok pozornosti a pravidelné vybitie jeho energie.

Weimarský stavač (Zdroj: unsplash.com/Atanas Teodosiev)

Dalmatínsky pes

Na začiatku milénia bol veľký boom s vlastnením dalmatínca. A zdá sa, že sa tento trend opäť vracia. Tento pes je jedinečný svojím bielo-čiernym sfarbením a hodí sa aj k malým deťom. Medzi jeho silné črty patrí inteligencia, hravosť a priateľskosť. Ale pozor, vie sa aj uraziť. Dalmatínci sa dožívajú 13 rokov.

Dalmatínsky pes (Zdroj: unsplash.com/Karolína Maršálková)
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame