Pozri si interiér prvého vesmírneho hotelu: Otvorený by mal byť o tri roky a na orbite bude neustále rotovať

Vesmírny hotel pripomína plavidlo z Vesmírnej odysey

Vesmírny hotel pripomína plavidlo z Vesmírnej odysey (Zdroj: Orbital Assembly)

#Vesmírne ubytko je zrejme na dosah. Ak ťa už nebaví cestoval do Tatier alebo exotických krajín, spoločnosť Orbital Assembly má pre teba zaujímavú ponuku. Čo tak zavítať do vesmíru? Po dlhých rokoch od vzniku ich konceptu o vesmírnom horeli sa konečne podelili o prvé fotky s verejnosťou. A je sa teda na čo tešiť.

Vesmírny hotel by sa mal skladať z dvoch staníc. Tá prvá, Voyager Station, ktorá bude mať kapacitu 400 ľudí, by mala byť po novom spustená do prevádzky v roku 2027, avšak nový koncept Pioneer Station bude verejnosti prístupný už o tri roky. Jeho kapacita je však len 28 ľudí a preto sa očakávajú astronomické ceny za jedno prespatie.


Ikonické filmové lokality, ktoré by si mal aspoň raz navštíviť: Vydaj sa po stopách Froda či agenta 007!


Vnútro hotela je na nerozoznanie od iných podobných hotelov. Aby si dokázal aj na obežnej dráhe udržať podobnú gravitáciu ako na Zemi, bude pomaly rotovať okolo svojej osi. Rozdielom však bude výhľad, ktorým neuvidíš len Vysoké Tatry či more, ale na celú planétu, resp. tú časť, ku ktorej bude tvoja izba aktuálne naklonená.

V hoteli nebudú chýbať bežné spoločenské miestnosti s barom a výhľadom z každej strany. O návštevníkov sa bude starať obsluha, ktorá sa kvôli jemnej zmene gravitácie bude často obmieňať. Na izbe by si mal mať zabezpečený televízor a iné technológie, na ktoré sme na Zemi zvyknutí. Cena za noc zatiaľ nie je známa. Navštívil by si takýto hotel aj ty?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, cnn.com, Orbital Assembly
Odporúčame