Prorokk – raper a tvorca filmovej hudby vydáva svoj prvý sólo album

Čoraz väčší nápor zažíva náš inbox na našej fanpage, do ktorého nám denne chodí naozaj veľký počet žiadostí na zdieľanie, podporu tvorby a podobne. Síce sa nedá vyhovieť každému, s blížiacim sa letom sa budeme snažiť dať priestor čo najväčšiemu počtu menej známych alebo začínajúcich interpretov. Koniec koncov zrkadlo ich tvorbe im najlepšie nastavíte práve vy. Sme veľmi radi, že naše promo už neraz pomohlo menej známym interpretom v ich ceste (všetko nájdete v sekcii talent).

Dnes tu máme opäť niečo špecifické a teda ďalšieho interpreta, ktorému sme sa rozhodli poskytnúť priestor na našom webe. Jeho meno je Prorokk a my si aspoň z časti priblížime jeho tvorbu a chystané projekty.

Prvé hudby začal tvoriť už okolo roku 2005 a ku nim postupne pribudli aj texty a rapy. So svojou skupinou COMUNITA vydal demoalbum „Od nás pre Vás“ a neskôr album „Začarované kruhy“. Do roku 2012 síce dával prednosť tvorbe samotných beatov, ale darilo sa mu zaujať aj beat-boxom. Jeho hudby však postupom času začali v ľuďoch čoraz viac evokovať filmovú atmosféru, no svojou produkciou aj tak ostal verný rapu a beatom určených pre rap a R’n’B.

Najväčší prelom však nastal v roku 2016, odkedy pracuje sám, pod novým pseudonymom PROROKK a pripravuje aj prvý sólo album. COMUNITA si zatiaľ dáva prestávku na neurčito a po niektorých personálnych zmenách ju môžete sledovať pod novou značkou – ComunitaRecords.

Viac o svojej prvej skladbe nám povedal samotný interpret:

“ V prvom tracku Ďalší deň (uverejnenom na konci článku) som chcel poukázať na životné situácie, ktoré sa dejú nám všetkým v bežnom živote, pri čom je na každom z nás, ako sa s nimi vieme popasovať. Mnoho ľudí si v ňom vie nájsť svoj vlastný životný príbeh. Môj nový album na ktorom pracujem bude viacžánrový, so zameraním na hudbu ako emóciu. Obsahovať bude samozrejme aj nejaké tie úlety, ale hlavne ním chcem predostriť príbehy ľudí, ako aj ich životné cesty, na ktoré sa vydávajú. Každá cesta ktorou sa vydáme môže byť správna, lebo nás naučí niečomu novému a je už len na postoji každého z nás, aké ponaučenie si z nej zoberieme. Hudba ktorú tvorím vyjadruje moje vnútorné predstavy ale aj príbehy ľudí z môjho okolia.“

Ešte pred samotným trackom vám dávame do pozornosti odkazy na fanpage COMUNITA, ale aj fanpage samotného interpreta.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Song, v ktorom Ego ukázal najvyšší level slovenčiny
Odporúčame