Nový laserový projektor od Xiaomi: Ponúka 4K video a Dolby Vision technológiu, stojí však viac ako nový iPhone

Projektor Xiaomi Laser Cinema 2 stojí viac ako nový iPhone

Projektor Xiaomi Laser Cinema 2 stojí viac ako nový iPhone (Zdroj: Xiaomi)

#Dáme čoskoro zbohom televíziám? Čoraz väčšie a drahšie telky stoja stále viac a viac peňazí. Ak si zaobstaráš projektor, môžeš si vyberať nielen medzi umiestnením „obrazovky“, ale aj jej samotnou veľkosťou. Novinka Xiaomi Laser Cinema 2 je pre filmových divákov to pravé orechové.

Projektor ponúka svietivosť 2400 lúmenov, takže obraz bude dostatočne čitateľný aj za denného svetla, nie však priameho slnečného žiarenia. To už spravidla býva nepriateľom všetkých projektorov, ale aj obrazoviek. 2400 lúmenov je však zďaleka najväčšie číslo, aké sa u Xiaomi projektoroch dá nájsť.


Nikon predstavil svoj dosiaľ najvýkonnejší full-frame fotoaparát: Nakrúti aj 8K video, ale za akú cenu?


Najmodernejšie technológie zahŕňajú 4K rozlíšenie, vysoký dynamický rozsah HDR10, ale aj podpora obrazu Dolby Vision. Skrinka má zabudované stereo reproduktory s výkonom 15 W, ale praví filmoví nadšenci si k nim určite pripoja priestorové domáce kino. Rozpätie obrazu je od 100 palcov (teda 2 a pol metra) až po 200 palcov (viac ako 5 metrov).

Vnútornú pamäť s kapacitou 32 GB si jednoducho rozšíriš o externý pevný disk. Projektor disponuje aj Wi-Fi či bluetoothom, tromi HDMI výstupmi a nechýba ani USB port. Váži príjemných 9 kilogramov. Aktuálne je dostupný len pre čínsky trh, no výrobca plánuje aj európsku distribúciu. Cena je v prepočte 1759 eur. Kúpil by si si radšej tento projektor alebo nový iPhone?

Zdroj: hashtag.sk, xiaomiplanet.sk
Odporúčame