Šľapky, ktoré sú trendy s ponožkami aj bez nich: Birkenstocky vymyslel cirkevný obuvník, dnes sú najhorúcejším trendom

príbeh značky Birkenstock

Spoznaj príbeh značky Birkenstock (Zdroj: Unsplash/toms-rits)

#Vďaka prírodnému korku, jutovej a latexovej podrážke a robustným remienkom s prackami, pôsobia Birkenstocks anti-módne. Búrajú všetky trendy a vďaka tomu sa im neustále darí napredovať. Zároveň ide o jednu z najdlhšie pôsobiacich obuvných spoločností na svete. Ako vyzerali jej začiatky?

Písal sa rok 1774

Johan Adam Birkenstock pracoval ako obuvník v miestnych cirkevných archívoch v Langerbergu. O viac ako sto rokov neskôr jeho vnuk Konrad Birkenstock vlastnil dva obchody s obuvou vo Frankfurte a v roku 1896 urobil inováciu pri výrobe podrážky. Dovtedy bola bežná obuv mimoriadne plochá a neposkytovala takmer žiadne pohodlie.

Nasledujúcich 15 rokov strávil Konrad prednášaním na seminároch, kde vysvetľoval svoje inovácie a nápady. Zaobstaral si licenciu na výrobu svojej tvarovej stielky a v roku 1902 vyvinul prvý flexibilný systém podpory klenby továrenskej obuvi.

Medzinárodná distribúcia

Spoločnosť Birkenstock začala distribúciu do Rakúska, Francúzska, Dánska, Československa, Talianska, Luxemburska, Belgicka, Nórska, Holandska, Švédska a Švajčiarska už v roku 1925. Získali podporu od popredných lekárskych špecialistov a usporadúvali rôzne školiace semináre po celej Európe, na ktoré nadviazala aj ich kniha Birkenstock’s Podiatry. Kniha sa stala toho času najčítanejšou publikovanou knihou o zdraví chodidiel.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Birkenstock (@birkenstock)

Znovuzrodenie

Konradov syn, Karl Birkenstock, vytvoril v roku 1964 svoju vlastnú inováciu Birkenstock obuvi. Od toho momentu začala značka astronomickou rýchlosťou napredovať. Významný pre spoločnosť bol moment, keď američanka Margot Fraser objavila na dovolenke v Nemecku obuv práve od tejto značky.

Na jej veľké prekvapenie jej obuv, na rozdiel od inej, dokonale sadla a odstránila bolesť nôh. To ju inšpirovalo k založeniu obchodnej spoločnosti Birkenstock Footprint Sandals, Inc. v Kalifornii. Spoločnosť Birkenstock tak mala možnosť distribuovať aj na americký trh.

Súčasný trend

Okrem výroby vložiek do obuvi sa značka Birkenstock pustila aj do výroby samotnej obuvi a urobila tak správne. V roku 1973 vznikli moderné klasiky – sandále s dvomi remienkami, nazývané aj Arizona. Z Arizony sa sortiment sandálov vyvíjal stále ďalej a spoločnosť prišla s novými líniami a farbami. V súčasnosti Birkenstock dodáva všetko od drevákov a topánok až po sandále či žabky. Ich sortiment je dostupný naozaj každému, obľubu má aj u elity.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Birkenstock (@birkenstock)

Neoceniteľné benefity

Birkenstock sú obľúbenou voľbou najmä v lete. Topánky sú nesmierne pohodlné, takže si ich môžeš obuť či už máš namierené na pláž alebo na celodenné nákupy. Zároveň sú veľmi elegantné bez ohľadu na vekovú skupinu. Ak však stále váhaš, či si kúpiť pár od Birkenstock, prinášame ti 4 výhody, ktoré ti pomôžu rozhodnúť sa:

  1. Pomôžu pri liečbe bežných problémov s chodidlami – Birkenstock sú vybavené ortopedickou stielkou, ktorá ponúka stabilitu a odpruženie nôh. Vďaka tomu ťa môže zbaviť problémov ako sú mozole či hrčky.
  2. Majú schopnosť prispôsobiť sa nohám – stielka je tvarovaná podľa zdravého tvaru chodidla, ktorý podporuje štruktúru a prirodzený tvar chodidla rovnomerným rozložením hmotnosti okolo klenby.
  3. Posilňujú svaly a kĺby v tele – pri nosení obuvi tejto značky ti krvný obeh v nohách bude prúdiť voľnejšie, čo umožní zdravšie svaly a kĺby v celom tele.
  4. Sú odolné a majú dlhú životnosť – materiály na výrobu sú vysoko kvalitné a v prípade, že by sa ti obuv poškodila, reparácia je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa vitruta.com (@vitruta)

Zdroj: hashtag.sk, slideshare.net, liveabout.com, birkenstock.com
Odporúčame